کد خبر: ۱۴۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
امسال؛
تعداد کشتی‎های VLCC فروخته شده جهت اوراق در سال جاری بتدریج به 30 فروند نزدیک می‎شود.
مالکان کشتی‎های نفتکش غول‎پیکر (VLCC) در تلاش برای برداشتن فشار از بازارها به اوراق این کشتی‎ها ادامه می‎دهند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، بازگشایی بازار اوراق پاکستان به روی کشتی‎های نفتکش موجب افزایش اوراق کشتی‎های قدیمی‎تر شده است.

موسسه GMS در گزارش هفتگی خود با اشاره به اینکه تا پایان ماه می 2018 شاهد ثبت رکورد جدیدی در زمینه اوراق کشتی‎های VLCC خواهیم بود، اعلام کرد: "طی هفته گذشته چندین قرارداد فروش و اوراق کشتی VLCC نهایی شد، به تدریج تعداد کشتی‎های VLCC فروخته شده جهت اوراق طی سال 2018 میلادی به 30 فروند نزدیک می‎شود."

به دنبال چندین حادثه مرگبار در یاردهای اوراق  گادانی پاکستان که منجر به مرگ 30  نفر شده بود، اوراق کشتی‎های نفتکش و حمل LNG در این یاردها به مدت یک سال و نیم تعطیل شده بود.

مقام های پاکستان در صورتیکه کشتی‎های نفتکش عاری از هرگونه گاز و بقایای محموله‎ها، لکه، و ... باشند، اجازه اوراق را صادر کردند.

پاکستان و بنگلادش خریداران بزرگ تناژ LDT هستند که اوراق آنها تا 8 ماه به طول می‎انجامد. این در حالی است که هندی‎ها اوراق کشتی‎های کوچکتر را ترجیح می‎دهند زیرا زمان کمتری می‎برد و کمتر دچار نوسان قیمت ارز و فولاد می‎شود.

یاردهای گادانی هفته گذشته موفق به ثبت قرارداد اوراق 165 هزار تن LDT شامل 6 فروند کشتی شدند که 3 فروند از آنها کشتی های نفتکش VLCC بودند.

تا نیمه ماه مارس امسال 16 فروند VLCC روانه  یاردهای اوراق شده بودند که بیشتر از آمار 13 فروند کل سال گذشته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: