کد خبر: ۱۴۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
طی 10 سال گذشته 53 فروند کشتی فله‎بر در اثر حوادث مختلف به طور کامل تخریب شدو از بین رفت.
اتحادیه بین‎المللی مالکان کشتی‎های فله‎بر (Intercargo) در تازه‎ترین گزارش خود با نام Bulk Carrier Casualty Report اعلام کرد که طی 10 سال گذشته 53 فروند کشتی فله‎بر با وزن بیش از 10 هزار DWT در حوادث مختلف به طور کامل تخریب شده اند.


به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز ، در جریان این حوادث تعداد 202 خدمه این کشتی ها جان خود را از دست داده‎اند که رقم بالایی تلقی می‎شود. این آمار به معنی از دست رفتن جان حداقل 20  نفر در سال از ابتدای سال 2008 میلادی تا پایان 2017 بوده است.

بیشترین تعداد مرگ و میر مربوط به حوادث مرتبط با محموله (آب اندازی یا liquification) بوده است که در مجموع 9 حادثه این‌چنینی جان 101 نفر گرفته شد. این رقم برابر با 50 درصد کل جانباختگان است.

اینترکارگو اعلام کرد: "جابجایی محموله و سقوط محموله‎های فله به دریا یکی از بزرگترین نگرانی‎ها در حمل و نقل  این محموله‎ها  طی این دوران محسوب می‎شود."

یکی از معمول‎ترین دلیل تخریب کشتی ها به گل نشستن آنهاست که نزدیک به 41.5 درصد از مجموع تخریب کشتی‎ها را شامل می شود. غرق شدن (15.1 درصد) و عوامل ناشناخته در رتبه‎های بعدی قرار دارند. عوامل ناشناخته موجب از دست رفتن کامل 6 فروند کشتی و جان باختن 61  نفر شده است.

در گزارش اینترکارگو آمده است: "حوادث غم‎انگیزی که برای کشتی‏‎های Stellar Daisy با محموله سنگ آهن، و Emerald Star با محموله سنگ نیکل پیش آمد نگرانی‎هایی را در مورد یکپارچگی ساختاری و شرایط ایمنی محموله‎های با تراکم بالا پدید آورد. در این دو حادثه 32  نفر جان خود را از دست دادند که بالاترین آمار جانباختگان پس از سال 2011 بود."

در مجموع در سال 2017 میلادی اینترکارگو 337 مورد حادثه برای کشتی‎های فله‎بر ثبت کرده است.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: