کد خبر: ۱۴۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
کشتیرانی MISC از ابتدای ماه ژانویه تا پایان مارس امسال نزدیک به 310.6 میلیون رینگت درآمد خالص کسب کرد.
شرکت کشتیرانی MISC مالزی اعلام کرد که در 3 ماهه نخست سال 2018 میلادی شاهد کاهش 50 درصدی سود خود بوده است.

به گزارش گروه بین الملل  مارین تایمز، کشتیرانی MISC از ابتدای ماه ژانویه تا پایان مارس امسال نزدیک به 310.6 میلیون رینگت (78.6 میلیون دلار) درآمد خالص کسب کرده که حاکی از کاهش 54 درصدی درآمدهایش نسبت به مدت مشابه سال پیش است.

این کشتیرانی طی 3 ماهه اول سال 2017 میلادی 676.2 میلیون رینگت درآمد خالص کسب کرده بود.

درآمد ناخالص این شرکت طی 3 ماهه ابتدایی امسال 2.02 میلیارد رینگت بود. کشتیرانی MISC در مدت مشابه سال گذشته 2.98 میلیارد رینگت درآمد کسب کرده بود.

گفته می‎شود که عملکرد ضعیف شرکت در حوزه فراساحلی دلیل کاهش درآمدهای MISC است.

نرخ پائین قیمت حمل در حوزه محموله‎های نفتی، و همینطور تعداد کمتر کشتی‎های فعال و کاهش نرخ اجاره کشتی های حمل LNG، موجب کاهش بیشتر درآمدهای این شرکت کشتیرانی مالزیایی شده است.

بر اساس اعلام MISC بخش مهندسی سنگین نیز درآمدهای کمی نصیب شرکت کرد چراکه بسیاری از پروژه‎های این شرکت در حال تکمیل است اما پروژه‎های جدید آن هنوز در مراحل ابتدایی هستند.

این کشتیرانی انتظار دارد که بخش حمل و نقل دریایی نفت و LNG در سال 2018 با چالش مواجه شوند. در همین حال انتظار می رود که بخش مهندسی سنگین نیز تحت فشار باشد.

با وجود این، MISC معتقد است که قیمت های پایدارتر و بالاتر نفت طی سال 2018 میلادی می تواند موجب بهبود تدریجی سرمایه گذاری های نفت و گاز شود.

یان جانگ چین، مدیر اجرایی MISC اظهار کرد: "در مجموع ما نسبت به چشم‎انداز بلند مدت بازار امیدواریم و تمرکزمان را بر روی اجرای موفقیت آمیز راهبرد پنج ساله خود می‎گذاریم."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: