کد خبر: ۱۴۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
در 3 ماهه نخست سال 2018 میلادی در مجموع 206 فروند کشتی روانه یاردهای اوراق در سراسر جهان شد.
سازمان مردم نهاد Shipbreaking Platform اعلام کرد که در 3 ماهه نخست سال 2018 میلادی در مجموع 206 فروند کشتی روانه یاردهای اوراق در سراسر جهان شده که از این میان 152 فروند به اوراق‎گران جنوب آسیا فروخته شده است.


به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز، مالکان کشتی کره‎‎جنوبی و امارات متحده طی 3 ماهه ابتدایی سال 2018 بیشترین تعداد کشتی را به یاردهای جنوب آسیا فروخته‎اند، هر یک از این کشورها 14 فروند کشتی را  به یاردهای اوراق در جنوب آسیا روانه کرده اند.

یونانی‎ها و روس‎ها در رده دوم فهرست بیشترین فروش کشتی به اوراق‎گران جنوب آسیا بوده‎اند. آمریکایی‎ها نیز 5 فروند کشتی روانه این منطقه کرده اند.

سازمان مردم نهاد Shipbreaking Platform همچنین اطلاع داده است که شرکت کره‎ای Sinokor با  اعزام 7 فروند کشتی به یاردهای اوراق جنوب آسیا در سال 2018 میلادی و H-Line Shipping با 5 فروند بیشترین تعداد کشتی‎ها را طی 3 ماهه نخست سال به یاردهای اوراق  فرستاده‎اند.

طی این مدت تنها 3 کشتی تحت پرچم اروپا (بلژیک، ایتالیا، و نروژ) جهت اوراق به سواحل جنوب آسیا رسیده اند. مابقی کشتی‎ها بواسطه کارگزارانی روانه اوراق شده‎اند که پرچم کشتی را پیش از اوراق تغییر می دهند.

در همین حال و به گزاری این سازمان تا کنون در سال جدید 10 نفر  در یادرهای اوراق کشتی بنگلادش جان خود را از دست داده و  2 نفر  دیگر نیز به سختی مجروح شده اند.  2 نفر دیگر نیز در هندوستان جان باخته اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: