کد خبر: ۱۳۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
کشتی 15 هزار TEU کانتینری شرکت مرسک بیش از یک ماه است که در آتش می‎سوزد.
تلاش ها برای مهار آتش کشتی 15 هزار TEU کانتینری شرکت کشتیرانی مرسک دانمارک بیش از یک ماه است که ادامه دارد.به گزارش گروه بین‎الملل  مارین تایمز، آتش سوزی کشتی کانتینری Maersk Honam جان 5 نفر از خدمه این کشتی را گرفت. این کشتی که تحت پرچم سنگاپور است در تاریخ ششم مارس 2018 (15 اسفند 1396) در حالیکه از سنگاپور به سمت سوئز می رفت دچار آتش سوزی شد.

کشتی Maersk Honam در 900 مایلی بندر سلاله در آبهای عمان دچار سانحه شد. در زمان وقوع حادثه این کشتی حامل 7 هزار و 860 کانتینر بود.

اکنون بیش از 5 هفته از آغاز آتش سوزی در این کشتی می گذرد و مقام های مسئول اعلام کرده اند که هنوز آتش سوزی در نقاط مختلف کشتی ادامه دارد و عملیات برای مهار آن و خنک سازی بخش های داغ شده کشتی ادامه دارد.

عملیات برای انتقال این کشتی به سمت بندر جبل علی در جریان است تا محموله آن تخلیه شود. کشتی Maersk Honam اکنون میان مسقط و کراچی در شمال دریای عمان قرار دارد.

این کشتی در اختیار اتحاد کشتیرانی 2M بود. این اتحاد میان شرکت های کشتیرانی مرسک و MSC برقرار است. شرکت MSC در این رابطه اعلام کرد: "تنها زمانی می‎توانیم اظهار نظر کنیم که محموله تخلیه شود و مورد بازرسی قرار گیرد، اما اکنون می‎توانیم به مالکان محموله‎هایی که در دپارتمان های یک تا 3 قرار داشتند گواهینامه ضرر و زیان کلی ارائه دهیم."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: