کد خبر: ۱۳۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
سال گذشته بیش از یک میلیون و 400 هزار تن کالای غیرنفتی از بندر شهید باهنر صادر شد که در همسنجی با سال پیش از آن، 17 درصد افزایش داشته است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از صادرات بیش از یک میلیون و 400 هزار تن کالای غیرنفتی طی یکسال گذشته از طریق این بندر به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش مارین تایمز از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حمیدرضا محمدحسینی با تشریح کارنامه سال 96 بندر شهیدباهنر اظهار داشت: سال گذشته بیش از یک میلیون و 400 هزار تن کالای غیرنفتی از بندر شهید باهنر صادر شد که در همسنجی با سال پیش از آن، 17 درصد افزایش داشته است.

وی عمده کالا‌های صادر شده از بندر شهید باهنر را شامل محموله هایی همچون گوگرد، میوه و تره بار، مصالح ساختمانی و نمک عنوان کرد که به کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و آسیای شرقی صادر شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری بیش از 30 هزارTEU کانتینر طی سال گذشته خبر داد و  تصریح کرد: تردد بیش از 3 هزار فروند شناور برای تخلیه و بارگیری کالا در 12 ماهه سال 96 به بندر شهید باهنر بندرعباس و بنادر تابعه شرق این استان به ثبت رسید.

محمدحسینی گفت: صادرات کالا‌های غیر نفتی از بندر جاسک در شرق هرمزگان نیز در سال 96 نسبت به سال پیش از آن به میزان 66 درصد افزایش داشته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: