کد خبر: ۱۳۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
دزدی و سرقت مسلحانه از کشتی‎ها در آبهای آسیا در خلال ماه‎های ژانویه تا مارس 2018 میلادی نزدیک به 48 درصد کاهش یافت.
سازمان توافقنامه همکاری‎های منطقه‎ای در مبارزه با دزدی‎های دریایی و سرقت مسلحانه از کشتیها در آسیا (ReCAAP) اعلام کرد که دزدی و سرقت مسلحانه از کشتی‎ها در آبهای آسیا در خلال ماه‎های ژانویه تا مارس 2018 میلادی نزدیک به 48 درصد کاهش داشته است.


به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز،طی این مدت در مجموع 14 حادثه گزارش شده  که در 9  مورد آنها سرقت به وقوع پیوست اما در 5 مورد دیگر تلاش برای سرقت انجام شد.

در مدت زمان مشابه سال 2017 میلادی (ژانویه الی مارس) 27 حادثه دزدی و سرقت مسلحانه از کشتی ها در این آبها ثبت شده بود.

در گزارش ReCAAP آمده است که دلیل این تغییر، کاهش وقوع حوادث این چنینی در بنادر و لنگرگاه‎های بنگلادش و فیلیپین بوده است.

از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه مارس گروگانگیری خدمه و یا کشتی ربایی به منظور سرقت محموله نفتی آنها رخ نداده  است.

 شدت حوادث رخ داده در 3 ماهه ابتدایی سال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کمتر بوده است و حوادث نوع CAT1 و CAT2 در این مدت گزارش نشده است.

از مجموع 14 سرقت گزارش شده در 3 ماهه ابتدایی سال، 10 مورد آنها در حالی رخ داد که کشتی ها در لنگرگاه بوده اند. 4 حادثه دیگر در مسیر حرکت کشتی‎ها رخ داد و دزدان دریایی موفق به سوار شدن به کشتی ها شدند.

در این گزارش آمده است که با وجود این، تعداد دزدی های دریایی در بندرهای ویتنام، در تنگه مالاکا و سنگاپور به طور جزئی افزایش یافته است.

در همین حال، بر اساس گزارش ReCAAP تا پایان ماه مارس 2018 همچنان نه خدمه کشتی در اسارت دزدان دریایی و گروه های مسلح هستند. مقامات فیلیپین به تلاش‎های خود برای نجات و رهایی  این افراد ادامه می دهند. این افراد در سال 2017 به گروگان گرفته شده بودند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: