کد خبر: ۱۳۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
پالایشگاه "پی کی ان" در بیانیه ای با بیان اینکه خرید نفت از ایران به حقیقت پیوسته است گفت: نفت از خاورمیانه فرصتهای زیادی به ما می‌دهد. نخست اینکه ما را قادر می‌کند مسیرهای دریافت را متنوع کنیم و امنیت انرژی دولتی را افزایش دهیم.
بزرگترین پالایشگاه لهستان اعلام کرد ۱۳۰ هزار تن نفت خام ایران به بندر گدانسک در دریای بالتیک رسیده است.

به گزارش  مرین تایمز به نقل از خبرگزاری ها ، عمده نفت خامی که در پالایشگاه‌های لهستان پالایش می‌شود، از طریق خطوط لوله از روسیه می‌آید اما پالایشگاه‌های دولتی "پی کی ان اورلن" و "لوتوس" به میزان فزاینده از منابع دیگر شامل ایران و آمریکا نفت خریداری می کنند.

پالایشگاه "پی کی ان" در بیانیه ای اعلام کرد خرید نفت از ایران به حقیقت پیوسته است. نفت از خاورمیانه فرصتهای زیادی به ما می‌دهد. نخست اینکه ما را قادر می‌کند مسیرهای دریافت را متنوع کنیم و امنیت انرژی دولتی را افزایش دهیم.

نفت ایران که سبکتر از نفت روسیه بوده و سولفور کمتری دارد در پالایشگاه "پی کی ان" در پلوک واقع در شمال غربی ورشو پالایش خواهد شد.

"پی کی ان" اعلام کرد بررسیهای اولیه نفت ایران پتانسیل قابل توجه آن را تایید کرده است. یک ماه طول کشید تا نفتکش "دلتا کاناریس" محموله نفت ایران را از جزیره خارک به گدانسک حمل کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: