کد خبر: ۱۳۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
سازمان بین‎المللی دریانوردی در هفتاد و دومین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی ۵ موضوع را در دستور کار خود قرار داد.

دبیر کل IMO گفت: کشورها برای الحاق به کنوانسیون بازیافت ایمن کشتی‌ها باید ترغیب شوند.

به گزارش مارین تایمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، کی تاک لیم در هفتاد و دومین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی افزود: برای حفظ محیط زیست دریایی باید ۵ موضوع را در دستور کار قرار دا.

وی با بیان اینکه تدوین استراتژی اولیه کاهش گازهای گلخانه‌ای، نخستین محور است، گفت: دومین موضوعی که کشورها باید در این زمینه مدنظر قرار دهند، معضل دفع زباله‌های پلاستیکی در دریا است.

لیم ادامه داد: ترغیب کشورها جهت الحاق به کنوانسیون بازیافت ایمن کشتی‌ها، اعمال اصلاحات به کنوانسیون مدیریت آب توازن کشتی‌ها و در آخر الزامات مربوط به استفاده از سوخت کم سولفور کشتی‌ها دیگر موارد ضروری برای حفظ محیط زیست دریایی است.

اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی که از ۲۰ فروردین ماه شروع شده است و تا ۲۴ فروردین ماه ادامه دارد، مدیریت گونه‌های مهاجم آبزی (آب توازن)، کاهش آلودگی هوا و کارایی انرژی کشتی‌ها ( (EEDI، انتقال تکنولوژی برای افزایش انرژی کشتی‌ها، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای (GH، اعمال اصلاحات به اسناد الزام آور و کنوانسیون‌ها و پیشگیری و مقابله با آلودگی دریا را در دستور کار خود قرار داده است.

بر این اساس، سه کارگروه تخصصی کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) ، کاهش آلودگی هوا و افزایش کارایی انرژی (EEDI) و بازنگری الزامات کنوانسیون مدیریت آب توازن کشتی‌ها برگزار می‌شود.

گفتنی است، درهفتاد و دومین اجلاس کمیته حفظ محیط زیست دریایی، از سازمان بنادر و دریانوردی علیرضا خجسته، پاکروان و خانم امام و ماندانا منصوریان، معاون نماینده دایم ایران نزد IMO در مقر سازمان بین‌المللی دریانوردی در لندن حضور دارند. همچنین در این اجلاس باب‌الفتح نماینده شرکت ملی نفتکش و بهنام راد از شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شرکت کرده‎اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: