کد خبر: ۱۳۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
کشتی‎های شرکت کشتیرانی Petrogress یونان نفت غنا را حمل می‎کند.
شرکت کشتیرانی نفتی Petrogress یونان با امضای قراردادی از کشتی‎های نفتکش خود برای حمل نفت به غنا استفاده می کند.

 به گزارش گروه بین‎الملل  مارین تایمز،شرکت کشتیرانی Petrogress این قرارداد را با شرکت Platon Gas Oil (PGO) امضا کرده است. نفت حمل شده به غنا به منظور ذخیره، پالایش، بازاریابی و توزیع در این کشور استفاده می شود.

کشتیرانی یونانی Petrogress در این قرارداد متعهد شده است که سالانه 3 تا 5 هزار تن نفت خام در ماه به غنا حمل کرده و تحویل شرکت PGO بدهد.

بر اساس قرارداد همکاری امضاء شده میان دو شرکت، سود حاصل از فروش فرآورده های نفتی پالایش شده به شکل مساوی میان طرفین تقسیم می شود.

کریستوس ترایوس، مدیرعامل Petrogress، عنوان کرد: "ما از همکاری با شرکت PGO خرسندیم و معتقدیم که این فرصت بسیار خوبی برای Petrogress است تا فعالیت‎های عرضه نفت خود را در غنا توسعه دهد."

وی افزود: "نه تنها انتظار می‎رود مجموع تاسیسات شرکت‎های ما، دارایی ها و خدمات‎مان جریان درآمدی افزون تری ایجاد کند بلکه انتظار می‎رود که جای پای ما را در بازارهای غرب آفریقا مستحکم کند."

این شرکت ماه گذشته نیز قرارداد سرمایه‎گذاری مشترکی را برای توسعه فعالیت هایش در نیجریه امضاء کرده بود. این شرکت با همکاری شرکت A&E Petroleum توانست شرکت P&A Nigeria Oil Co (PANOC) را تاسیس کند.

ترایوس در این باره گفت: "هدف از این قرارداد این است که از فرصت‎های پیش رو در زمینه نفت و گاز نیجریه بهره ببریم."
تمرکز شرکت PANOC بر تاسیسات ذخیره و عرضه نفت، حمل و نقل دریایی، توزیع و فروش گازوئیل و سایر فرآورده‎های نفتی است. این شرکت همچنین در فعالیت های نفتی نیجریه نیز مشغول می شود.
شرکت یونانی مالک چهار کشتی نفتکش است. قرار است این شرکت برای حمل نفت به این مناطق علاوه بر نفتکش های خود کشتی های دیگری را نیز اجاره کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: