کد خبر: ۱۳۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
کشتی Kea Traders، که در ماه جولای 2017 در آبهای اقیانوس آرام جنوبی به گل نشست،تکه تکه شد.
با وجود تمامی اقدامات پیشگیرانه‎ای که برای جلوگیری از آسیب بیشتر به کشتی Kea Traders، انجام گرفته بود بدنه این کشتی تکه تکه شد.

 به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، این کشتی که در ماه جولای 2017 میلادی در آبهای اقیانوس آرام جنوبی به گل نشسته بود و عملیات نجات و رهاسازی آن در حال انجام است در یک ماه اخیر با 2  طوفان سهمگین مواجه شده است

طوفان Hola در پایان هفته گذشته به وقوع پیوست و موجب شد که کشتی کانتینری یاد شده که پیش از این شکسته بود دوباره خسارت ببیند و عملیات نجات آن سخت تر شود.

شرکت Lomar Shipping مالک این کشتی اعلام کرد: "بخش 3 نگهداری کانتینرها در طوفان شدید از بین رفت، گرچه کانتینرهای آن تخلیه شدند اما چهار کانتینر به درون آب افتاد. در بخش 2 نیز نزدیک به 25 کانتینر خالی به همراه مقداری زباله به دریا سقوط کرد."

طوفان هولا تقریبا 3 هفته بعد از وقوع طوفان گیتا رخ داده است و موجب شد که این کشتی نیمه غرق شود.

در  اثر این حادثه نزدیک به 17 متر از بدنه کشتی جدا شد که بر روی صخره‎های مجاور کشتی پیدا شد.

در بازدیدهای هوایی از این منطقه مشخص شد که یک کانتینر در نزدیکی محل حادثه بر روی آی شناور است. کشتی هایی برای گرفتن این کانتینر اعزام شده اند.

مقداری از سوخت این کشتی نیز  به دریا  نشت کرده است.

شرکت لومار اعلام کرد: "نیروهایی برای جمع آوری مواد خارج شده از کشتی شامل زباله ها، بدنه و ... به کار گرفته شده اند و تا زمانیکه لازم باشد در کنار ساحل به جمع آوری این مواد مشغول خواهند بود."


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: