کد خبر: ۱۳۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
مديرعامل سازمان بنادر و دریانوردى گفت: گزارش نهایی سانحه سانچی حداقل 5 هفته دیگر اعلام خواهد شد.

مديرعامل سازمان بنادر و دریانوردى با بیان اینکه اطلاعات بسیار زیادی هم ما و هم سه کشور دیگر از حادثه سانچی در دست داریم، گفت: با این وجو،د اعلام نتیجه و گزارش نهایی مستلزم به دست آوردن مستندات مورد نیاز بیشتری است که زمانبر است.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز،محمد راستاد امروز دوشنبه( 21 بهمن ماه) در یک نشست خبری درباره زمان اعلام نتیجه نهایی و انتشار گزارش سانحه سانچی به خبرنگاران گفت: در قالب ضميمه كنوانسيون بين‌‍المللى سولاس و بر اساس تفاهم‌نامه منعقده ميان كشورهاى ذينفع ( ایران، چین، هنگ کنگ و کره جنوبی) قرار بر آن است كه گزارش نهايی این حادثه بر اساس جمع‌بندی كشورهای ذينفع تكميل و منتشر شود.

راستاد با اشاره به اینکه درباره بررسی سانحه سانچی ٢ جلسه فشرده رسيدگی را در چين داشتيم، اظهار کرد: همچنین ٢ هيات از سازمان بنادر و دریانوردی در دو نوبت به این کشور اعزام شدند كه در جریان این جلسات جعبه سياه دو ‌کشتی کریستال و سانچی بازگشایی شد  و مستندات VDR را تحويل گرفتيم .

وی با بیان اینکه از كشتی چینی كريستال در یکی از بنادر چین بازديد داشتيم و با پرسنل آن مصاحبه كرديم، گفت: خوشبختانه مستندات زیاد و مفیدی توسط اعضای کمیته رسیدگی به این سانحه استخراج شده است اما علیرغم این اطلاعات و مستندات، كماكان برخی ابهامات درباره دلايل و نحوه وقوع سانحه وجود دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: اعلام دلايل و گزارش نهايی از این سانحه مستلزم دسترسی به مستندات بيشتر است بنابراين گزارش نهایی را بعد از دریافت کامل مستندات و پس از جمع بندی با کشورهای دیگر ، اعلام خواهيم كرد.

وی افزود: بر اساس نتایج سفر کارشناسان این سازمان به چين، حداقل ٥ هفته ديگر زمان لازم است تا گزارشات نهايی اعلام شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: