کد خبر: ۱۳۸۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
بازتاب انتخاب کاپیتان سردشتی در رسانه‎های خارجی:
مدیرعامل جدید شرکت ملی نفتکش ایران یکی از چهره‎های محبوب صنعت کشتیرانی نفتی است که به اتخاذ راهبردهای هوشمندانه برای حمل نفت ایران در دوران تحریم‎ها مشهور است.


انتخاب کاپیتان سردشتی به مدیرعاملی شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) در رسانه‎های خارجی بویژه رسانه‎های  تخصصی مهم دریایی و نفتی با بازتابهایی همراه بوده و از آن به عنوان یک حرکت مثبت نام برده شده است.
 
به گزارش گروه بین‎الملل‎ مارین تایمز، نشریه معروف و معتبر  Tradewinds در گزارشی با عنوان« انتخاب یک فرد از NITC به عنوان مدیرعامل، حرکت مثبتی است» به انتخاب کاپیتان سردشتی به مدیرعاملی شرکت ملی نفتکش ایران پرداخت و نوشت: ارتقای نصرالله سردشتی مدیر بازرگانی پیشین شرکت ملی نفتکش ایران (NITC) به سمت مدیرعاملی این شرکت طی هفته اخیر، اقدامی بود که در آن برای نخستین بار در سالهای گذشته یک نفر از دل این صنعت به مدیریت این شرکت بزرگ کشتیرانی ایران برگزیده شد.

این نشریه با بیان اینکه این انتخاب از سوی منابع کشتیرانی داخل ایران با استقبال روبرو شده است نوشت: این منابع می‎گویند از اینکه دوباره روند استفاده از متخصصان این صنعت برای مدیریت شرکت ها مورد توجه قرار گرفته است، خرسند هستند.

سردشتی سابقه‎ای 41 ساله در شرکت ملی نفتکش ایران دارد که نیمی از آن به عنوان راهبر و کاپیتان کشتی‎های ناوگان این شرکت بوده است.

یکی از منابع اعلام کرد: "وی کاملا نفتکش و صنعت کشتیرانی نفتی را می شناسد."

تردویندز نوشت: سردشتی اکنون باید تمام تجربه خود را به کار بگیرد تا دوران پرچالش پیش‎روی NITC و شرایط پر فراز و نشیب بازارهای بین‎المللی را پشت سر بگذارد.

وی همچنین باید ناوگانی متشکل از 55 فروند کشتی حمل نفت‎خام و مواد نفتی را مدیریت کند آنهم در شرایطی که بازارهای بین المللی با عرضه بسیار زیاد کشتی‎های نفتکش مواجه اند.

سردشتی یکی از چهره‎های محبوب صنعت کشتیرانی است


اما نشریه معروف پلاتس نیز با بیان اینکه سردشتی که به علت نظرات و عقاید نافذ خود یکی از چهره‎های محبوب صنعت کشتیرانی نفتی محسوب می‎شود نوشت: سردشتی یکی از مهره‎های کلیدی در هدایت و برون‎رفت  NITC از وضعیت دشوار دوران تحریم‎های اتحادیه اروپا و آمریکا بوده است.

پلاتس نوشت:براساس اطلاعات بدست آمده از منابع صنعتی،کاپیتان سردشتی که بیش از دو دهه مسئولیت بخش بازرگانی شرکت ملی نفتکش ایران را بر عهده داشته است، به اتخاذ راهبردهای هوشمندانه برای حمل نفت ایران در دوران تحریم‎ها شهره است.

نشریه پلاتس همچنین در این گزارش به فعالیت کاپیتان سردشتی در ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران در دوران جنگ نفتکش‎ها و نجات وی در جریان حمله موشکی به یکی از کشتی‎های این شرکت، اشاره کرده است. 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: