کد خبر: ۱۳۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
وزیر صنعت، بازرگانی و امور اقتصادی دانمارک، و وزیر حمل و نقل و ارتباطات مکزیک، یک یادداشت‎تفاهم دریایی امضا کردند.
وزیر صنعت، بازرگانی و امور اقتصادی دانمارک، و وزیر حمل و نقل و ارتباطات مکزیک، برای افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های دریایی، یک یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، این دو کشور در زمینه‎هایی مانند دیجیتال‎سازی دریایی و کشتیرانی سبز با یکدیگر همکاری خواهند کرد. این یادداشت تفاهم در خلال سفر وزیر صنعت، بازرگانی و امور اقتصادی دانمارک به مکزیک امضا شد.

یادداشت تفاهم امضا شده میان طرفین بخشی از توافق برای همکاری راهبردی است که لارس لوک راسموسن، نخست وزیر دانمارک، و رئیس جمهوری مکزیک در ماه آوریل 2017 بر سر آن مذاکره کرده بودند. این توافق نامه روابط اقتصادی و سیاسی میان دو کشور را تقویت کرده، و یادداشت همکاری یاد شده موجب افزایش همکاری های دریایی مکزیک و دانمارک می شود.

برایان میکلسن وزیر حمل و نقل و ارتباطات مکزیک در این ارتباط گفت: "دانمارک معادل است با کیفیت بالای کشتیرانی و بخش عمده ای از صادرات دانمارک از طریق دریا انجام می شود. مکزیک یک کشور مهم و از نظر اقتصادی در حال رشد است، ضمن آنکه کشوری مهم در زمینه دریایی است. به همین خاطر امضای این یادداشت تفاهم با این کشور در زمینه همکاری های دریایی موجب افتخار است."

میکلسن افزود: "شکی نیست که صنعت دریانوردی دانمارک نقشی سازنده در همکاری ما با سایر کشورها خواهد داشت، و مطمئن هستم که این در مورد همکاری با مکزیک نیز صادق است."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: