کد خبر: ۱۳۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
ارزیابی انجمن کشتیرانی از انتخاب کاپیتان سردشتی؛
دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته انتخاب کاپیتان سردشتی به مدیرعاملی شرکت ملی نفتکش ایران را انتخابی بسیار مثبت بر رویکرد کسب و کار این در شرکت دانست.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته درباره انتخاب کاپیتان سردشتی به مدیرعاملی شرکت ملی نفتکش ایران گفت: فردی که در عرصه بین‌المللی شناخته شده و باتمام شقوق فعالیت کشتیرانی در عرصه بین‌المللی آشنا باشد و تمام عوامل تاثیرگذار برحوزه کسب و کار را بشناسد؛این قدرت را پیدا می‌کند که درحوزه چانه‌زنی و رقابت با سایر رقبا قدرتمندتر حضور یابد.

دکتر مسعود پل‌مه در گفتگو با خبرنگار مارین تایمز با اشاره به انتخاب شایسته کاپیتان نصرالله سردشتی به عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: قطعا این انتخاب تاثیرات بسیار مثبتی بر رویکرد کسب و کار و حوزه فعالیتی شرکت ملی نفتکش ایران خواهد داشت.

رئیس فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران با بیان اینکه شاهد هستیم یک نفر از بدنه شرکت ملی نفتکش ایران با سابقه کار دریانوردی  و فرماندهی کشتی به سمت مدیریت عاملی این شرکت انتخاب شده است، اظهار کرد: شخصی که اینک سکان چنین شرکتی را در ید اختیار گرفته ، فردی است که از همه شرایط کسب و کاری این حوزه، نقاط ضعف و قوت این شرکت مطلع است و به آنها کاملا اشراف دارد و در سنوات گذشته در تمام چرخه‌های مدیریتی حضور یافته و پله به پله مناصب مدیریتی را طی کرده و در نهایت قابلیت و شرایط احراز تصدی مدیریت عاملی شرکت ملی نفتکش ایران را به دست آورده است.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب کاپیتان سردشتی برای هدایت شرکت ملی نفتکش ایران، از انتخاب‌های حائز اهمیتی است چراکه تصمیمات وی می‌تواند تاثیرات مثبتی بر فعالیت آتی شرکت در حوزه بین‎المللی داشته باشد.

رئیس فدراسیون حمل‌و‌نقل و لجستیک ایران افزود: نکته دیگر اینکه کاپیتان سردشتی به واسطه سابقه فعالیت خود در شرکت ملی نفتکش ایران در بخش دریا و خشکی، با دردها و مشکلات پرسنل آشنا و  برخاسته از درون این شرکت است و به عنوان فردی که در بدنه شرکت در زمره مدیران شرکت بوده است قابلیت تصمیم‎گیرهای بهتری را برای مجموعه تحت مدیریت و اداره خود دارد.

وی بابیان اینکه طور قطع، بدنه شرکت ملی نفتکش ایران، مدیری همچون کاپیتان سردشتی را که احساس متقابل و مشترک در آنها به وجود می‎آورد، بهتر وآسان‎تر پذیرا خواهد بود تا شخصی که از بیرون مجموعه به عنوان مدیر انتخاب شود تاکید کرد: علاوه بر این، بدون شک لحاظ کسب و کار هم وقتی شرکت‌ها احساس کنند مدیری در راس شرکت رقیب قرار دارد که از قدرت تشخیص فنی و کارشناسی بالایی برخوردار است و به اصول تجارت حاکم بر حوزه کسب و کار اشراف دارد و آنها را به‎خوبی درک می‎کند، تشخیص می‎دهد و تصمیم می‎گیرد،  شرایط کسب و کار متفاوت و اصولی‎تری را در همکاری‎های خود تعریف و اتخاذ می‎کنند.

پل مه با بیان اینکه معتقدم انتخاب کاپیتان سردشتی به عنوان مدیریت عاملی شرکت ملی نفتکش ایران، انتخاب شایسته‌ای است، افزود: فردی که در عرصه بین‌المللی شناخته شده و با تمام شقوق فعالیت بین‌المللی آشنا باشد و تمام عوامل تاثیرگذار بر حوزه کسب و کار را بشناسد؛ این قدرت را پیدا می‌کند که در حوزه چانه‌زنی و رقابت با سایر رقبا قدرتمندتر حضور یابد.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در پاسخ به این پرسش که این انتخاب چه تاثیراتی می‎تواند در حوزه بین‎الملل بر عملکرد و جایگاه این شرکت داشته باشد، با بیان اینکه بی شک این انتخاب تاثیرات مثبتی در این حوزه برای شرکت خواهد داشت، اظهار کرد: ما باید به این باور برسیم که سکاندار هر مجموعه‎ای باید علاوه بر تخصص، شأن و وجاهت لازم را نیز داشته باشد زیرا به تبع شأن و وجاهت است که ، مشروعیت کاری به دست می‌آید و خوشبختانه کاپیتان سردشتی در عرصه بین‌المللی همه این نکات و مشخصه‎های مثبت را داراست.

وی گفت: ما انتظار داریم کاپیتان سردشتی، با درایت و بواسطه سایر مشخصه ها و عوامل تاثیرگذار در حوزه مدیریتی و بازرگانی ،سهم  شرکت ملی نفتکش ایران از بازار بین المللی حمل و نقل دریایی نفت و مواد نفتی را افزایش دهد و پیشتازی این شرکت را در بازار رقابتی امروز رقم بزند البته این انتظار نیز بواسطه شناختی است که از وی سراغ داریم و می‌دانیم که دارای صلاحیت و سبقه لازم در این حوزه است.

پل‎مه خاطرنشان کرد: به طور قطع مدیرعامل جدید شرکت ملی نفتکش ایران با این توانمندی و قابلیت،این امکان را دارد که در عرصه بین‌الملل در چرخه و در موازات با شرکت‌های دیگر ارزش افزوده‌ای را که شرکت ملی نفتکش می‌تواند از این بازار ببرد، افزایش دهد.

آمادگی انجمن کشتیرانی برای توسعه همکاری‎ها با شرکت ملی نفتکش ایران

پل‎مه با تبریک به کاپیتان سردشتی و پرسنل شرکت ملی نفتکش ایران به خاطر این انتخاب، تصریح کرد: انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته آمادگی خود را برای هر گونه همکاری با شرکت ملی نفتکش ایران در راستای توسعه کسب و کار در حوزه دریا اعلام می‎کند و در این ارتباط  از  هیچ گونه همکاری با کادر مدیریتی این شرکت دریغ نخواهد کرد.نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: