کد خبر: ۱۳۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
سخت و زمان‎بر بودن تجسس پیکر دیگر شهدای سانچی؛
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: وضعیت آب و هوای منطقه‎ای که کشتی سانچی در آن غرق شده به گونه‌ای است که عملیات تجسس برای یافتن پیکر دیگر دریانوردان شهید این کشتی را دشوار کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران امروز در حاشیه مراسم ورود پیکر سه شهید کشتی نفتکش سانچی به کشور که در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شد گفت: پیگیری‌ و تجسس‌ها برای یافتن پیکر دیگر شهدای کشتی سانحه دیده سانچی  در حال انجام است.


به گزارش مارین‌تایمز، مهندس سیروس کیان‌ارثی صبح امروز (چهارشنبه، 25 بهمن ماه) ادامه داد: وضعیت آب و هوای منطقه‎ای که کشتی سانچی در آن غرق شده است به گونه‌ای است که عملیات تجسس برای یافتن پیکر سایر دریانوردان شهید این کشتی را سخت و دشوار کرده است. 

وی با بیان اینکه با این وجود تاکنون عملیات غواصی انجام شده و حتی غواصان توانسته‌اند بخش‌هایی از نشت مخازن این کشتی را مهار کنند گفت: این عملیات کار زمان‌بری است و این در حالی است که با توجه به عمق زیاد محل غرق شدن کشتی سانچی، غواصان زمان کوتاهی را می‌توانند زیر آب بمانند و باید پس از خارج شدن از آب ۴۸ ساعت در کپسول‌های ویژه‎ای باشند تا بتوانند دوباره تجسس را از سر بگیرند.

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه به دلیل شدت انفجار، شکل ظاهری کشتی از فرم اصلی خودش خارج شده است، تاکید کرد: کشتی نفتکش سانچی تغییر شکل یافته است و همین موضوع، ورود به این کشتی را سخت کرده است با این حال گروه غواصی در تلاش هستند تا اتاقها و کابین‌های سانچی را برای جستجو و یافتن پیکر دریانوردان شهید این کشتی بررسی کنند.

وی  تاکید کرد: در تلاش هستم تا اثر و پیکری از سایر دریانوردان شهید سانچی پیدا کنیم اما این نکته را در نظر داشت که با توجه به قرار گرفتن کشتی در عمق 115 متری دریا و شرایط جوی منطقه، شرایط کار و عملیات تجسس و غواصی از نظر کارشناسی، بسیار سخت است با این حال در صورت پایداری شرایط آب و هوایی عملیات تجسس پیگیری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران درباره وضعیت بررسی اطلاعات سانحه نیز تصریح کرد: شرکت‌های بیمه‎گر دو کشتی سانچی و کریستال و همچنین چهار کشور ذینفع (شامل چین، هنگ کنگ، پاناما، ایران ) در حال بررسی سانحه و همچنین اطلاعات جعبه سیاه دو کشتی هستند.

وی در خصوص علت این سانحه گفت:در حال حاضر امکان پیش داوری وجود ندارد و تا زمانی که اطلاعات جعبه سیاه بررسی و اعلام نشود نمی‌توان علل یا عامل حادثه را تعیین کرد البته مشاوران بین‌المللی نیز در حال بررسی سانحه هستند و به محض اعلام نتایج، در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در خصوص رسیدگی به خانواده شهدای سانچی تصریح کرد: این شرکت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا حق و حقوق خانواده‌های معظم شهدای سانچی  تامین شود.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: