کد خبر: ۱۳۶۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
منطقه‎ای که نفتکش سانچی در آن دچار حادثه شد از ژانویه ۲۰۰۷ تا دسامبر ۲۰۱۶ بالاترین میزان آمار حادثه را ثبت کرده است.
رییس امور سیستم‎های ایمنی،کیفی،زیست محیطی و امنیتی شرکت ملی نفتکش ایران گفت: براساس آماری که از سوی سازمان بین‎المللی دریانوردی منتشر شده است منطقه‎ای که نفتکش سانچی در آن دچار حادثه شد از ژانویه ۲۰۰۷ تا دسامبر ۲۰۱۶ بالاترین میزان آمار حادثه را ثبت کرده است.

به گزارش مارین تایمز، مسعود بیگلرخانی امروز در پنل  توسعه حمل و نقل دریایی، ایمنی و امنیت دریایی بیست و پنجمین همایش ارگان‎های دریایی به موضوع سانحه نفتکش سانچی پرداخت و افزود: این کشتی نفتکش از عسلویه با بار میعانات گازی به سمت بندری در کره جنوبی در حرکت بود که در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شرقی چین با کشتی سی اف- کریستال چین برخورد کرد و دچار آتش سوزی شد.

وی با اعلام اینکه نفتکش سانچی از بالاترین استانداردها برخوردار بود، افزود: نمی‎توان گفت حادثه‎ای که برای این نفتکش رخ داد به دلیل پایین بودن استاندارد این کشتی بوده است.

بیگلرخانی تاکید کرد:در حال حاضر جعبه VDR این کشتی حال بررسی است و تا زمانی که نتایج حاصل از بررسی این دستگاه منتشر نشود نمی‎توان به طور دقیق در خصوص علل وقوع این اتفاق اظهار نظر کرد.

وی به توافق  بین ۴ کشور ایران، چین، هنگ کنگ، پاناما اشاره کرد و گفت: بر اساس این توافقنامه قرار است تا این کشورها با همکاری یکدیگر در رابطه با علل وقوع این حادثه بررسی های لازم را انجام دهند.

رییس امور سیستم‎های ایمنی، کیفی، زیست محیطی و امنیتی شرکت ملی نفتکش با اشاره به شدت حادثه انفجار نفتکش سانچی تصریح کرد: شدت این حادثه ای به گونه ای بود که کشتی ها توان نزدیک شدن به این نفتکش را نداشتند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: