کد خبر: ۱۳۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
پدر شهیدجهانی:
پدر حسین جهانی افسر دوم کشتی سانچی گفت: اینکه گفته‌اند ما مقابل مجلس تجمع کردیم، اصلا صحت ندارد و شایعه است. ما از قبل با نمایندگان مجلس قرار ملاقات داشتیم.
 
همشهری: پیگیری خانواده‌های داغدار دریانوردان سانچی برای پیدا شدن پیکر عزیزان‌شان ادامه دارد و در تازه‌ترین اقدام، جمعی از آنها به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی رفتند. این در حالی است که برخی خبرگزاری‌ها از تجمع آنها مقابل مجلس خبر داده بودند اما پدر یکی از شهدا در گفت‌وگو با همشهری این موضوع را تکذیب کرد و گفت که آنها صبح دوشنبه با نمایندگان مجلس قرار ملاقات داشته‌اند.

با گذشت چند هفته از ماجرای دردناک غرق شدن نفتکش سانچی، پرونده‌ای در این خصوص در دادسرای جنایی تهران تشکیل شد و سرپرست دادسرا، دستورات لازم برای ارسال اطلاعات جعبه سیاه به دادسرای جنایی را صادر کرد. علاوه بر این دستور آزمایش دی ان‌ای از اعضای خانواده قربانیان این حادثه صادر شد تا چنانچه  پیکر پیدا و به ایران فرستاده شد، دی‌ان‌ای با اجساد مطابقت داده شود. در همین حال جمعی از خانواده‌های  شهدای نفتکش سانچی دیروز دوشنبه با نمایندگان مجلس ملاقات کردند و پیگیر برگرداندن اجساد عزیزان خود شدند.

پدر حسین جهانی هل‌‌آبادی افسر دوم نفتکش که در این حادثه پسرش و عروسش به نام ساقی فعال را از دست داده در گفت‌وگو با همشهری گفت: اینکه گفته‌اند ما مقابل مجلس تجمع کردیم، اصلا چنین چیزی صحت ندارد و شایعه است. ما از قبل با آقای برومندی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نمایندگان دیگر قرار ملاقات داشتیم. با وجود اینکه دیروز نمایندگان برای بودجه 97جلسه داشتند، اما پذیرای ما بودند و حتی برای استقبال به مقابل مجلس آمدند و با احترام ما را به داخل بردند. علاوه بر نمایندگان، مدیرعامل شرکت نفتکش هم در این جلسه حضور داشت.

وی ادامه داد: درخواست ما این بود که برای پیدا کردن پیکر  شهدا ، غواص به منطقه بفرستند تا ما از این بلاتکلیفی و چشم به راه بودن خلاص شویم. چون شایعات زیادی در فضای مجازی مطرح است ازجمله اینکه برخی می‌گویند فرزندان ما زنده هستند. برخی نیز می‌گویند با قایق از محل حادثه دور شده‌اند یا اینکه هیچ‌کس اقدامی برای یافتن پیکر آنها انجام نمی‌دهد. در این ملاقات نمایندگان مجلس به ما گفتند که به‌طور جدی پیگیر موضوع هستند. دولت ایران موضوع را دنبال کرده و این موضوع نیازمند هماهنگ شدن با دولت چین است. به ما گفتند تا زمانی که اطلاعات جعبه سیاه استخراج نشود نمی‌توان گفت که حادثه چطور رخ داده است. برای همین باید منتظر باشیم تا دولت چین اطلاعات جعبه سیاه را استخراج کرده و دراختیار دولت ایران قرار بدهد. برای فرستادن غواص هم باید با دولت چین هماهنگی‌های لازم را انجام بدهند چرا که حادثه در آب‌های چین رخ داده است. آنها به‌صورت علمی حادثه را برایمان توضیح دادند. مانند هواپیمایی که سقوط می‌کند و بررسی‌ها درخصوص رمزگشایی جعبه سیاه و تحقیقات دیگر شروع می‌شود تا معمایی که در ذهن افراد، خصوصا خانواده‌های داغدار است حل شود. در مجموع وعده‌های خوبی به ما دادند و اطمینان داریم که هم دولت و هم شرکت ملی نفتکش پیگیر این موضوع هستند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: