کد خبر: ۱۳۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
مدیرکل امور بندری سازمان بنادرو دریانوردی:
مدیرکل امور بندری سازمان بنادرو دریانوردی گفت: تا پایان شهریورماه سال آینده شاهد رشد کیفی خدمات همراه با رشد شاخص های عملیات بندری خواهیم بود.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادرو دریانوردی گفت: وضعیت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور باید مورد سنجش قرار گیرد تا بدانیم چه مدت زمانی برای سرویس‌دهی به کشتی‌ها صورت می‌گیرد و پس از آن در راستای کمی‌سازی گام برداریم.

به گزارش مارین‌تایمز به نقل از روابط‌عمومی سازمان بنادر و دریانوردی روانبخش بهزادیان در ارتباط با ارتقا کیفیت خدمات همراه با رشد شاخص های عملیات بندری، اظهار کرد: شاخص‌های بندری با توجه به تعاریف و استانداردهای بین‌المللی موجود مدنظر قرار می‌گیرد و ما به دنبال احصا و به روزرسانی شاخص‌های بندری هستیم.

دموراژ بر اساس شرایط روز

وی ادامه داد: از سال 74 تا کنون هیچ گونه اقدامی در خصوص تصویب و اعلام نرم استاندارد تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور صورت نگرفته است. لذا یکی از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی در آینده‌ای نزدیک (بر اساس تکلیفی که قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بنادر بر عهده آن محول کرده) این است که دستورالعملی تهیه کند تا بر اساس آن، دموراژ کشتی‌ها محاسبه و نرم های مربوطه متناسب با شرایط روز تدوین شود.

بهزادیان افزود: در موضوع ارتقا کیفیت خدمات همراه با رشد شاخص‌های عملیات بندری دو بخش وجود دارد یک بخش از فعالیتها مربوط به کشتی و بخش دیگر مربوط به محوطه است. در بخش کشتی بحث تخلیه و بارگیری، شیوه‌های انتقال و نگهداری کالاها مطرح است در حوزه محوطه، موضوع تفکیکی کالا متناسب با نوع کالا و بحث تبادل الکترونیکی اسناد و ترخیص و خروج کالا از بنادر مطرح است. تمام سعی سازمان بنادر بر این است که در موارد یاد شده به سمت بهبود وضعیت فعلی حرکت کند.

وی با بیان اینکه ارتقا کیفیت خدمات همراه با رشد شاخص‌های عملیات بندری بر اساس قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بنادر در دستور کار است، اظهار کرد: بر اساس قانون باید دستورالعمل‌هایی در این رابطه تدوین می‌شد اما بحث شاخص‌گذاری و نرم‌بندی آن هنوز انجام نشده است تا بر اساس آن قیاس‌های کارشناسی داشته باشیم.

به گفته مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی تاکنون پیمانه مشخص و استانداردی برای زمان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر وجود نداشته است. برای رسیدن به این مهم نیازمند به روز رسانی نرم‌های تخلیه و بارگیری هستیم. با اطلاع یافتن از آخرین وضعیت بنادر می توان به زمان‌بندی مشخصی دست یافت.

رشد کیفیت خدمات از شهریور 97

وی خاطرنشان کرد: با ارتقای تعاریف مربوط به استاندارد خدمات ارائه شده در بنادر تا پایان شهریورماه سال آتی، شاهد رشد کیفی خدمات همراه با رشد شاخص های عملیات بندری خواهیم بود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: