کد خبر: ۱۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۲
استاندار بوشهر گفت: با توجه به تصمیمات گرفته شده در سفر رئیس جمهور به استان، ساماندهی گمرک و بندر لاور ساحلی در دستور کار دولت قرار گرفته است.
استاندار بوشهر گفت: با توجه به تصمیمات گرفته شده در سفر رئیس جمهور به استان، ساماندهی گمرک و بندر لاور ساحلی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

مصطفی سالاری امروز در آیین افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره آیت‌الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی در روستای گنخک شهرستان دشتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حاج میزا احمد دشتی نجفی و تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: شهرستان دشتی سرزمینی معنوی و روحانی است قطعا خود را مکلف به این می‌دانیم که بتوانیم خدمات شایانی به مردم شریف این خطه انجام دهیم تا اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را پیاده و رضایت مردم حاصل شود.

استاندار بوشهر گفت: شهرستان دشتی دارای ظرفیت‌های متعدد علمی و هم ظرفیت‌های طبیعی است تا بتوانیم بیشتر از آنها استفاده کنیم و معیشت و رونق اقتصادی را به ارمغان بیاوریم.

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های دشتی که کمتر به آن توجه کرده‌ایم دریاست لذا نیاز است برنامه‌ریزی مطلوبی برای استفاده از این ظرفیت صورت گیرد. شهرستان دشتی از ساحلی بودن بخشی از اراضی خود و میزانی که شایسته بوده استفاده نکرده است و نخستین گامی که در این مسیر برداشتیم ساماندهی بندر لاور ساحلی بود.

وی اضافه کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس پیگیری خوبی کردند و نهایتا با دستور شخص رئیس جمهور مقرر شد که بحث مالکیت گمرک و بندر لاور ساحلی به سازمان بنادر واگذار شود تا لایروبی و عمق دادن مناسب به این بندر برای استفاده تجاری انجام شود و این گام اولی بود که در استفاده شهرستان دشتی از ساحل ارزشمند آن برداشته شد.

سالاری با بیان اینکه یکی دیگر از ظرفیت‌های شهرستان دشتی بخش کشاورزی است افزود: شهرستان دشتی در استان بوشهر در بخش کشاورزی پیشگام و پیشتاز است بخصوص درحوزه صیفی‌جات هر چند تامین آب دغدغه جدی ملی، استانی و شهرستانی است.

وی افزود: برای اجرای سدهای دشت پلنگ و باغان پیگیری‌های متعددی صورت گرفته و آخرین تصمیم این است که تامین مالی اجرای این سدها از طریق فاینانس انجام شود و با سرعت بخشیدن به این کارها می‌شود دغدغه تامین آب کشاورزی شهرستان دشتی مرتفع و کشاورزی آن بیش از پیش رونق گیرد.

سالاری با تاکید بر پروژه‌های راهسازی شهرستان دشتی گفت: بخشی از اعتبارات استانی و بخشی از اعتبارات ملی با پیگیری‌های مجدانه پور فاطمی وصول شده و پروژه‌ها فعال هستند و با سرعتی که این پروژه‌ها به خود گرفته‌اند به بهره‌برداری خواهیم رساند.

وی یادآور شد: یکی از پروژه‌های استانی که از شهرستان دشتی نیز عبور می‌کند بزرگراه دیر به بوشهر و مسیر مواصلاتی جنوب به شمال استان است که بخشی از اراضی ساحلی دشتی را پوشش می‌دهد و در سفر رئیس جمهور مقرر شد که وزارت نفت این پروژه را تا سال 95 به اتمام برساند.

سالاری تصریح کرد: تمرکز دیگر ما در شهرستان دشتی روی ورودی روستاها و شهرها بوده است سعی کرده‌ایم اعتبارات طرح‌های هادی را خوب پیش‌بینی کنیم و در سال 93 این اعتبارات و نقدینگی اعتبارات شهرستان دشتی نسبت به مشابه سال گذشته سه برابر شده است.سعی کرده‌ایم تا تبعیضی بین شهر و روستا نداشته باشیم و باید به دنبال پروژه‌ای باشیم که مردم بتوانند بهترین بهره را از آن ببرند.

استاندار بوشهر گفت: در همه کارها روحیه همکاری کمک کننده است و این امر موجب صرفه‌جویی مالی و تکمیل پروژه خواهد شد.برای مرکز بهداشتی درمانی بادوله مبلغ 200 میلیون تومان اعتبارات استانی و مبلغ 200 میلیون تومان هم با پیگیری نماینده دشتی و تنگستان اختصاص یافت.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: