کد خبر: ۱۳۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۹
سخنگوی شركت ملی نفتكش ایران:
سخنگوی شركت ملی نفتكش ایران گفت: بعید به نظر می‌رسد كه آلودگی نفتی مشاهده شده در سواحل ژاپن مربوط به كشتی سانحه دیده سانچی باشد.

سخنگوی شركت ملی نفتكش ایران در خصوص اخبار منتشره مبنی بر «رسیدن لكه نفتی كشتی سانحه دیده سانچی به سواحل ژاپن» توضیحاتی را ارائه كرد.

كاپیتان محسن بهرامی امروز (جمعه، 13 بهمن) در گفتگو با خبرنگار مارین‌تایمز در خصوص خبر منتشر شده توسط خبرگزاری رویترز مبنی بر احتمال رسیدن لكه نفتی كشتی سانچی به سواحل ژاپن گفت: با توجه به بعد مسافت و فاصله محل حادثه كشتی سانچی با سواحل ژاپن و همچنین پاكسازی منطقه توسط كشتی‌های چینی بعید به نظر می‌رسد كه آلودگی نفتی مشاهده شده در سواحل ژاپن مربوط به كشتی سانچی باشد.

وی با بیان اینكه محل حادثه و اطراف آن به منظور پاكسازی و جلوگیری از گسترش و سرایت مواد نفتی توسط كشتی‌های چینی محصور شده است، اضافه كرد: هنوز شواهدی مبنی بر اینكه آلودگی نفتی مشاهده شده در سواحل ژاپن مربوط به كشتی سانچی باشد وجود ندارد البته ژاپن نیز با تشكیل كمیته‌ای در حال بررسی و آزمایش گلوله‌های نفتی مشاهده شده در سواحل این كشور به‌منظور تشخیص و شناسایی منبع این آلودگی است.

این مقام مسوول در شركت ملی نفتكش ایران در عین حال در خصوص برخی اخبار منتشره درباره آلودگی ناشی از‌ سانحه کشتی سانچی نیز تصریح كرد: با توجه به از بین رفتن بخش عمده محموله كشتی سانچی در اثر آتش سوزی، اخباری كه بعضا در مورد وسعت و شدت آلودگی ایجاد شده در اثر سانحه و غرق شدن این كشتی منتشر می‌شود، صحت ندارد.

كشتی نفتكش سانچی ١٦ دی ماه امسال در حالی كه حامل ١١١هزار تن میعانات گازی به مقصد كره جنوبی بود در اثر برخورد یك كشتی فله بر چینی با آن دچار سانحه شد و آتش گرفت. در اثر این سانحه ٣٢ سرنشین و دریانورد این كشتی به شهادت رسیدند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: