کد خبر: ۱۳۳۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۶
چنانچه شرایط فراهم شود تیم امداد و نجات ایرانی امروز(یکشنبه) وارد این نفتکش سانچی خواهد شد و عملیات جستجو برای نجات دریانوردان آغاز می‎شود.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با تشریح آخرین وضعیت و تلاش های انجام شده برای اطفا حریق نفتکش سانچی در دریای چین گفت: از دیشب بدون وقفه کشتی ژاپنی عملیات کولینگ (cooling) را انجام داده است و عملیات همچنان ادامه دارد.

 به گزارش مارین تایمز، سیروس کیان ارثی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در مورد وضعیت عملیات اطفای حریق نفتکش سانچی افزود: در حال حاضر عملیات اطفا با 13 کشتی از چین، کره جنوبی، ژاپن و ایران ادامه دارد.

وی افزود: چنانچه شرایط فراهم شود تیم امداد و نجات ایرانی امروز(یکشنبه) وارد این کشتی نفتکش خواهد شد و عملیات جستجو برای نجات دریانوردان آغاز می شود.

نفتکش سانچی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد.

کشتی فله بر «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی»  برخورد کرد.

این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: