کد خبر: ۱۳۳۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
از روز پنجشنبه 21 دی ماه کار اخذ نمونه ژنتیکی از خانواده سرنشینان کشتی سانچی آغاز شده است.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در پی حادثه آتش سوزی نفتکش ایرانی در آب‌های چین و یافتن جسد سه تن از سرنشینان این کشتی، سازمان پزشکی قانونی کشور با هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی از روز پنجشنبه 21 دی ماه کار اخذ نمونه ژنتیکی از خانواده سرنشینان کشتی را آغاز کرد.

به گزارش مارین‌تایمز، دکتر مهرداد علی‌بخشی با بیان این مطلب افزود: اطلاعات ما از تعداد خدمه و وضعیت نفتکش ایرانی مطابق با مواردی است که سازمان بنادر و دریانوردی کشور اعلام کرده که بر این اساس 32 خدمه (شامل 30 ایرانی و 2 غیر ایرانی) در کشتی حضور داشتند.

وی با اظهار امیدواری نسبت به زنده و سلامت بودن مابقی سرنشینان کشتی افزود: به منظور بررسی هویت سه جسد یافت شده از خدمه این کشتی ناچار به اخذ نمونه ژنتیکی از خانواده‌های (بستگان درجه یک) تمام سرنشینان کشتی هستیم که بر اساس هماهنگی با سازمان بنادر و دریانوردی خانواده‌ها به پزشکی قانونی تهران و فارس هدایت شدند.

بخشی تصریح کرد: نمونه‌گیری از این خانواده از روز پنجشنبه در پزشکی قانونی تهران و فارس آغاز شده است و در استان تهران 12 خانواده و در استان فارس نیز 4 خانواده به مرکز پزشکی قانونی مراجعه و از آنان نمونه ژنتیکی اخذ شد.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی پزشک قانونی، وی با تأکید بر اینکه سازمان پزشکی قانونی کشور با توجه با تألمات روحی خانواده‌های سرنشینان کشتی کار اخذ نمونه را در کوتاهترین زمان ممکن و با حفظ حرمت این عزیزان انجام داد، اظهار کرد: تاکنون از خانواده 16 تن از دریانوردان کشتی نمونه ژنتیکی اخذ شده، مابقی خانواده‌ها نیز با هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی برای نمونه‌گیری به سازمان پزشکی قانونی کشور معرفی خواهند شد.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: