کد خبر: ۱۳۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
فرمانده ایرانی عملیات اطفای نفتکش:
فرمانده ایرانی عملیات اطفای نفتکش حادثه دیده سانچی گفت: تمرینات مربوط به عملیات نجات صورت گرفته و آماده ورود به کشتی هستیم.

فرمانده ایرانی عملیات اطفای نفتکش حادثه دیده سانچی گفت: اولویت ما برنامه‌ریزی برای نجات سرنشینان این کشتی است که امیدواریم به زودی اتفاق بیافتد.

به گزارش مارین‌تایمز، کاپیتان «علیرضا نوذری» با اشاره به اینکه کنترل آتش کشتی و همچنین اطفا آن از لحاظ فنی دارای محدودیت ها و مشکلاتی است و به همین دلیل تیم امداد و نجات نمی‌تواند وارد کشتی شود، به ایرنا گفت: ابتدا باید آتش کشتی را کنترل کنیم و شرایط ایمنی کشتی مانند دما و وضعیت گازهای سمی را بررسی کنیم بعد از آن تیم امداد و ونجات را وارد کنیم.

نوذری با اشاره به خاص بودن این رویداد افزود: این اتفاق در 30 سال گذشته سابقه نداشته است به همین دلیل در بحث کنترل آتش تا کنون به نتیجه مطلوبی نرسیده‌ایم، اگر چه خیلی پیشرفت کرده‌ایم.

او توضیح داد: نوع محموله و خواص شیمیایی آن یکی از موانع اصلی اطفای حریق است.

نوذری گفت: در حال حاضر دو تیم عملیاتی در منطقه، در فاصله 3 تا 4 مایلی نفتکش حادثه دیده حضور دارند که به محض فراهم شدن شریط ایمنی، وارد کشتی می‌شوند.

وی افزود: به خاطر انفجارهای شدیدی که دائما ایجاد می‌شود و در اثر آن تکه‌های داغ آهن 40 تا 50 متر به هوا پرتاب می‌شوند، نمی‌توانیم از هلی کوپتر استفاده کنیم.

او گفت: از طرف دیگر هیچ کشتی هم نمی‌تواند به نزدیکی نفتکش حادثه دیده ما که هیچ کنترلی روی آن نیست نزدیک شود.

به گفته وی در حال حاضر سه یدک‌کش عملیاتی در کنار سه یدک‌کش کمکی که تجهیزات بالایی دارند عملیات اطفا را انجام می‌دهند.

نوذری اضافه کرد: دو تیم سه‌تایی ژاپنی و چینی در حال حاضر در حال انجام عملیات هستند.

او گفت: به محض اینکه آتش، گازهای سمی و همچنین دمای کشتی مدیریت شود و شرایط برای ورود فراهم شود، تیم نجات ما وارد کشتی می‌شود.

نوذری افزود: از دیشب به طور مداوم با دو کشتی ایرانی حاضر در محل، در حال بررسی شرایط هستیم و راه‌های ورود و خروج کشتی را بررسی می‌کنیم.

به گفته وی تمرینات مربوط به عملیات نجات صورت گرفته و آماده ورود به کشتی هستیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: