کد خبر: ۱۳۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
پدر یکی از دریانوردان نفتکش حادثه دیده ایرانی:
مسعود آروی، پدر یکی از دریانوردان ایرانی نفتکش سانحه دیده سانچی گفت: خانواده‌هایی که عزیزان آنها در کشتی هستند بدانند مسئولان برای اطفای حریق و نجات جان عزیزانشان از هیچ چیزی کم نگذاشتند.

مسعود آروی، پدر یکی از دریانوردان ایرانی نفتکش سانحه دیده سانچی که در شانگهای حاضر شده است، در مورد تلاش‌های انجام شده برای نجات جان دریانوردان گفت: شرکت ملی نفتکش ایران تمام تلاش خود را برای نحات خدمه کشتی به‌کار گرفته است.

به گزارش مارین‌تایمز، آروی  در گفت و گو با ایرنا در شانگهای افزود: خودم از کارمندان شرکت ملی نفتکش هستم و با سختی های این کار آشنا هستم. چینی ها و تمام عوامل ایرانی که در شانگهای حضور دارند برای نجات فرزندانمان سنگ تمام گذاشتند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

وی با اشاره به اینکه زبان من برای تقدیر از این عزیزان عاجز است، گفت: از نزدیک در جریان تلاش‌های شرکت ملی نفتکش ایران و نمایندگان آنان برای اطفای حریق و همچنین نجات جان ملوانان هستم.

او گفت: به اعتقاد بنده تیم اجرایی کارشان را در سطح عالی انجام دادند و هیچی کم نگذاشتند. یکی دیگر از پسرانم روی کشتی در دریای هند است و از اینکه به ملت ایران خدمت می‌کنند، افتخار می‌کنم.

پدر یکی از دریانوردان نفتکش سانحه دیده سانچی افزود: خانواده‌هایی که عزیزان آنها در کشتی هستند بدانند مسئولان برای اطفا کشتی و نجات جان عزیزانشان از هیچ چیزی کم نگذاشتند.

آروی گفت: شرکت ملی نفتکش برای نجات دریانوردان از بهترین متخصصان و همچنین بهترین تجهیزات اطفا استفاده می‌کند که امیدوارم به نتیجه برسند.

او به خانواده‌ها اطمینان داد مسئولان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد و به عنوان نماینده آنها در شانگهای باور دارم که تمام تلاش خود را برای نجات فرزندانمان به‌کار گرفته اند.

وی در پاسخ به این سوال که چه قدر احتمال می‌دهید دریانوردان کشتی را ترک کرده باشند، گفت: با توجه به آموزش و تجربه 30 ساله دریانوردی بنده، فکر می‌کنم سرنشینان کشتی که آموزش دیده هستند آن را ترک نخواهند کرد چون آنها آموزش دیده‌اند فقط زمانی کشتی را ترک کنند که کشتی در حال غرق شدن باشند.

او با اشاره به اینکه در میان دریانوردان افرادی با تجربه بالا حضور دارند، گفت: امن‌ترین جای کشتی قسمت عقب کشتی است که امیدواریم سرنشینان برای فرار از آتش به آنجا رفته باشند.

وی افزود: حتی اگر فرزندم جانش را در این کشتی برای وطن فدا کند، به او افتخار می‌کنم چون در این صورت او جانش را در راه غیرتش از دست داده است.

وی با آرزوی سلامتی برای همه دریانوردان گفت: از همه عوامل و دست اندرکاران این عملیات که برای نجات فرزندانمان سنگ تمام گذاشتند، تشکر می‌کنم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: