کد خبر: ۱۳۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
سخنگوی کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش سانچی گفت: پس از مهار و یا کاسته شدن از شدت آتش، نیروهای امدادی می‌توانند وارد بدنه کشتی شوند.

سخنگوی کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت نفتکش سانچی گفت: مرکز امداد و نجات دریایی چین در حال اندازه‌گیری و ارزیابی دمای پاشنه (عقب) نفتکش است تا در صورت مساعد بودن شرایط، نیروها بتوانند برای تعیین تکلیف سرنشینان نفتکش وارد بدنه کشتی شوند.

به گزارش مارین‌تایمز، محمد راستاد در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: پس از مهار آتش و یا کاسته شدن از شدت آتش، نیروها را می‌توان وارد نفتکش کرد.

وی درباره وضعیت موتورخانه نفتکش که گفته می‌شود سرنشینان می‌توانند در آنجا پناه گرفته باشند، اظهار داشت: هنوز چیزی مشخص نیست.

موتورخانه نفتکش حدود 15 متر در زیر آب قرار دارد، بنابراین شرایط مناسبی را برای استقرار سرنشینان نفتکش داراست.

پیش از این گفته شده بود، در صورتی که سرنشینان در موتورخانه نفتکش که در زیر آب قرار گرفته، مستقر شده باشند، احتمال زنده بودنشان وجود دارد.

علی ربیعی مسئول کمیته ویژه رسیدگی حادثه نفتکش سانچی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با سفیر چین خواستار ادامه عملیات مهار آتش توسط چینی ها در شب شده بود.

نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد.

کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.

این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شد و از 32 نفر سرنشین آن شامل 30 نفر ایرانی و 2 تن بنگلادشی خبری نیست.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: