کد خبر: ۱۳۲۵۷
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: امیرآباد تنها بندر نسل سوم کشور است که توجه به صادرات، ترانزیت کالا و راه‌اندازی اسکله رو رو ریلی از اولویت‌های آن محسوب می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از توانمندی‌ها و قابلیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بازدید کرد.

به گزارش مارین‌تایمز از بندر امیرآباد، در این بازدید منصور معظمی با حضور در منطقه ویژه اقتصادی واقع در پسکرانه 1060 هکتاری بندر امیرآباد، از شرکت‌ها و کارخانه‌های مستقر و فعال در این منطقه بازدید کرد.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در ادامه بازدید خود، با حضور در منطقه عملیاتی بندرامیرآباد از اسکله‌ها و بخش‌های مختلف عملیات تخلیه و بارگیری بازدید و با مسائل پیرامون این حوزه آشنا شد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد نیز در این بازدید بندرامیرآباد را تنها بندر نسل سوم کشور معرفی کرد و گفت: منافع اقتصادی بندرامیرآباد در استان مازندران و منطقه می‌تواند زمینه‌ساز تحولی شگرف درسال مزین به نام "اقتصاد مقاومتی ، تولیدواشتغال" در بخش صنعت حمل ونقل دریایی باشد.

رضوانی با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط دولت و بخش خصوصی در بندر امیرآباد اظهار کرد: اتصال به شبکه ریلی کشور، برخورداری از سیستم حمل ونقل چند وجهی، اسکله رورو ریلی ، 15 پست اسکله فعال و ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری 7.5 میلیون تن کالا در سال را از دیگر ویژگی‌های بزرگترین بندر حاشیه شمالی دریای خزر بر شمرد.

وی همچنین با بیان اینکه بندرامیرآباد به عنوان تنها بندر در ایران است که تکالیف مناطق ویژه اقتصادی را رعایت کرده است افزود: صادرات از مهمترین اصول در بندرامیرآباداست که برای تقویت و توسعه آن کارهای زیربنایی مختلفی انجام گرفته است که باید در این بخش فعال‌تر از گذشته عمل شود.

رضوانی با تأکید بر افزایش تنوع کالا و تقویت ترانزیت کالا در کریدور شمال جنوب خاطر نشان کرد: اوج شکوفایی بندر و توسعه همه جانبه آن، توجه به بخش صادرات، ترانزیت کالا و راه‌اندازی اسکله رو رو ریلی با قوت در دست انجام است.

وی در پایان اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در حال حاضر دارای 1060 هکتار اراضی پسکرانه است که قابل توسعه به بیش از 2 هزار هکتار است و 30 شرکت خصوصی در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده‌اند که تاکنون 10 شرکت در بخش‌های مختلف تولیدی، مخازن فراورده‌های نفتی و روغن، کارخانجات گچ ، کاغذ، فولاد،سیلو و سورتینگ فعال شده‌اند.

گفتنی است در پایان معاون وزیر صنعت، معدت و تجارت از مرکز جستجو نجات دریایی (MRCC) بازدید کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: