کد خبر: ۱۳۲۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر دیدار و گفتگو کرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که در راس هیاتی به قطر سفر کرده است با وزیر حمل و نقل و ارتباطات و مدیران ارشد دولتی و خصوصی بنادر و دریانوردی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مارین تایمز از سازمان بنادر و دریانوردی، در سفر صبح امروز محمد راستاد معاون وزیر و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به قطر ، نشست دوجانبه هیأت‎های ایرانی و قطری با حضور وزیر حمل و نقل و ارتباطات و مدیران ارشد دولتی و خصوصی بنادر و دریانوردی این کشور در دوحه برگزار شد.

در این نشست که با محوریت تسهیل تجارت دریایی از طریق توسعه مناسبات و همکاری‎های تخصصی بندری و دریایی میان دو کشور برگزار شد، برطرف کردن موانع و مشکلات احتمالی موجود در جهت توسعه صادرات و ترانزیت کالا از بنادر جنوبی ایران به بنادر قطر، گسترش میزان مشارکت و سرمایه گذاری بخش های خصوصی دو کشور در خصوص ایجاد و توسعه صنعت لجستیک و حمل و نقل دریایی میان دو کشور و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 همچنین در این نشست که در فضایی بسیار مثبت و با تأکید بر توسعه مناسبات فی مابین برگزار شد دو طرف از حسن روابط موجود و تحکیم بیشتر آن در آینده استقبال کردند.

وزیر قطر نیز در این نشست با تاکید بر برطرف ساختن مشکلات احتمالی جهت تسهیل تجارت میان دو کشور، به همکاران خود در زیربخش‎های مختلف وزارت نیز،دستور تسریع در انجام امور و پیگیری درخواست‎های خطوط کشتیرانی ،بازرگانان و تجار ایرانی را صادر کرد.

بنا بر این گزارش، در این سفر علاوه بر معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادرو دریانوردی  تعدادی از مدیران شرکتهای مختلف دولتی و خصوصی کشتیرانی و مدیران برخی از صنایع تولیدی کشور نیز راستاد را همراهی می‎کنند که درخصوص موضوعات مورد نظر خود ، مذاکراتی را با وزیر و همکاران قطری وی داشتند.

هیات اعزامی ایران به قطر  در این سفر ضمن انجام بازدید عملیاتی از بندر " الرویس" و مذاکره با مدیران بندر مذکور در خصوص موضوعات مشترک، از نزدیک نیز با ظرفیت‎های عملیاتی بندر مذکور، نحوه عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای عمدتا ایرانی، زیر ساخت‎ها و طرح‎های توسعه‎ای آتی این بندر و همچنین بازارچه مرزی احداث شده جهت معرفی هرچه بیشتر و فروش محصولات ایرانی آشنا شدند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: