کد خبر: ۱۳۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
سالیان سال است که تفکیک مسیر ورود و خروج مسافران دریایی به بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور به عنوان یکی از خواسته‎های جدی مراجعین به این بندر مطرح بوده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از جداسازی گذرگاه های ورودی و خروجی بندر شهید حقانی با هدف کاهش ترافیک و دسترسی آسان تر مردم به بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور در پی تفاهم مشترک مسئولان اداره بندر با مقامات ارشد مدیریت شهری مرکز استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش مارین تایمز از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حمیدرضا محمدحسینی  اظهار داشت: این اقدام مهم و رویداد خوشایند، در پی جمع آوری مسائل و مشکلات با نظرسنجی از مسافران دریایی و برگزاری جلسات مشترک با مسئولان شهرداری بندرعباس به عنوان نهاد بهره بردار فعال در محیط پیرامونی بندر صورت گرفت.

وی اضافه کرد: تا پیش از این، استفاده از تنها یک مسیر یکسان برای ورود و خروج مسافر در بندر شهید حقانی از یکسو و همچنین تجمع خودروهای مسافربر شخصی در مقابل درب ورودی بندر، باعث ایجاد ترافیک سنگین در مسیرهای منتهی به این پایانه مسافری دریایی می شد.

محمدحسینی خاطرنشان کرد:ازدحام و ترافیک، مسیر دسترسی مسافران به خودروهای شخصی آنها درپارکینگ همجوار بندر را طولانی می کرد که طی سال‎های اخیر، حل این مشکل به عنوان یکی از مهمترین خواسته های مردم و مراجعین مطرح بود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن بیان این مطلب که "طبق بررسی های کارشناسی صورت گرفته، پارکینگ صدف در ضلع شمالی بندر شهید حقانی، کوتاهترین و تنها مسیر دسترسی به خیابان اصلی محسوب می شود"، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرداری بندرعباس بعنوان نهاد بهره‎بردار در این محوطه فعالیت خدماتی ارائه می‎کند، ایجاد هرگونه گذرگاه رفت و آمد مسافران و احداث درب جدید در فضایی تحت مالکیت شهرداری با مقاومت جدی این مجموعه روبرو بود.

این مقام مسئول با اشاره به تکالیف قانونی و مسئولیتهای اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه مسافرت های دریایی بیان داشت: پس از مذاکرات متعدد و رایزنی های صورت گرفته، روز یکشنبه سوم دی ماه جاری هیاتی متشکل از معاون عمرانی استاندار هرمزگان، شهردار بندرعباس، شهرداران نواحی و تنی چند از مسئولین استانی طی بازدید میدانی از بندر شهید حقانی، مسیرهای پیشنهادی و الزامات قانونی را بررسی و با واگذاری زمین به منظور ایجاد درب جدید بندر شهید حقانی موافقت کردند.

محمدحسینی ضمن ابراز قدردانی از تمامی متولیان و دست اندرکاران مدیریت شهری مرکز استان به ویژه شهرداری بندرعباس، خاطرنشان کرد: سالیان سال است که تفکیک مسیر ورود و خروج مسافران دریایی به بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور به عنوان یکی از خواسته های جدی مراجعین به بندر مطرح بود که امیدواریم با گشایش اخیر صورت گرفته در این رابطه و تفاهم مشترک اداره بندر با شهرداری بندرعباس، خدمات رسانی به صدها هزار مسافر دریایی، ساحل نشینان و ساکنان جزایر سه گانه خلیج فارس(قشم، هرمز و لارک) با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود.

لازم به ذکر است، بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور با دارا بودن 11 پست اسکله و امکان پهلوگیری همزمان بیش از 20 شناور مسافری مدرن و پیشرفته، در مرکز شهر بندرعباس واقع شده است. این بندر همه ساله پذیرای صدها هزار تن از هموطنان و ساحل نشینانی است که به جزایر زیبا و شگفت انگیز هرمز و قشم از طریق مسیرهای سه گانه دریایی بندرعباس- قشم- هرمز مسافرت های ایمن دریایی را تجربه می کنند.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: