کد خبر: ۱۳۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
از ابتدای امسال تاکنون مجموع عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور به 105 میلیون تن رسید.
بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی در سال گذشته 105 میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شد که این رقم در سال جاری با 1.9 درصد کاهش به 105 میلیون تن رسید.

به گزارش خبرنگار مارین‌تایمز این کاهش 1.9 درصدی در حالی رخ داده است که از ابتدای امسال سال تا پایان آبان ماه، مجموع عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 2.1 درصد رشد داشت.

بر این اساس از ابتدای امسال تاکنون 2 میلیون TEU کانتینر در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5.3 درصد رشد داشت. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و 900 هزار TEU کانتینر در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده بود.

همچنین در این مدت میزان تخلیه و بارگیری کالاهای خشک به 33 میلیون و 300 هزار تن رسید که در مقایسه با سال گذشته 5.1 درصد کاهش داشته است زیرا در سال گذشته 35 میلیون و 100 هزار تن کالای خشک در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده بود.

بر اساس این گزارش از ابتدای امسال تاکنون 3 میلیون و 400 هزار تن کالاهای فله‌ای مایع در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 30.8 درصد افزایش داشت. آمار سازمان بنادر نشان می‌دهد که در مدت مشابه سال گذشته میزان تخلیه و بارگیری کالاهای فله‌ای مایع در بنادر کشور 2 میلیون و 600 هزار تن بوده است.

همچنین از ابتدای امسال تاکنون میزان تخلیه و بارگیری کالاهای عمومی در بنادر کشور 14 میلیون 900 هزار تن بود که بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسید.

از ابتدای سال 96 تاکنون 33 میلیون و 600 هزار تن مواد نفتی در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5.6  درصد کاهش داشته است، این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان تخلیه و بارگیری مواد نفتی در بنادر به 35 میلیون و 600 هزار تن رسیده بود.

عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور در سال جاری تاکنون از طریق بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون‎کنار، قشم، گناوه، لنگه، نکا، نوشهر انجام شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: