کد خبر: ۱۳۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
راستاد:
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش قردادهای اپراتوری پایانه‌های بندری به دنبال اصلاح قردادها هستیم؛ به گونه‌ای که بخش خصوصی به راحتی بتواند به فعالیت و تجارت بپردازد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بخش خصوصی باید میدان‌دار عرصه اقتصاد کشور باشد، گفت: یکی از زمینه‌هایی که نیاز است ورود بخش خصوصی به آن تقویت شود حوزه بنادر و دریانوردی است و ما از این ورود به طور جدی حمایت می‌کنیم.

به گزارش مارین‌تایمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، پس از امضای ۱۳ تفاهمنامه همکاری سازمان بنادر و دریانوردی با بخش خصوصی به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال، مدیر عامل این سازمان میزبان مدیران و نمایندگان اتحادیه‌های دریایی بود.

در این نشست صمیمانه که با حضور اعضای هیات عامل این سازمان برگزار شد، مدیران و نمایندگان اتحادیه‌های دریایی حاضر در نشست به طرح مسائل و مشکلات خود پرداختند.

محمد راستاد در این نشست با اشاره به عزم سازمان بنادر و دریانوردی در واگذاری تصدی‌های غیرضروری به بخش خصوصی گفت: در کمتر دستگاه دولتی، می‌توانید سراغ بگیرید که بخش خصوصی در بسیاری از فعالیت‌ها مثل سازمان بنادر و دریانوردی ورود کرده باشد.

وی افزود: در بخش قردادهای اپراتوری پایانه‌های بندری به دنبال اصلاح قردادها هستیم؛ به گونه‌ای که بخش خصوصی به راحتی بتواند به فعالیت و تجارت بپردازد. .

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه با تاکید بر اینکه این سازمان حافظ سرمایه کشتی‌داران است، در خصوص خرید شناور خارجی توضیح داد: این حق سرمایه‌گذار و بخش خصوصی است که میان خرید شناور و ساخت در داخل انتخابگر باشد. اما سیاست ما در سازمان بنادر حمایت از صنعت کشتی‌سازی در داخل است و از خرید شناور خارجی حمایت نمی‌کنیم .

بر اساس این گزارش، در این نشست نماینده ترمینال داران بندری از تغییر و تحولات صورت گرفته در راس مدیریت مرجع دریایی کشور، ابراز خرسندی کرد و گفت: به سرمایه‌گذاری در سازمان بنادر خوش بین هستیم؛ چراکه ساخت و سازها هدفدار است و سرمایه‌گذاری ما امنیت دارد.

نماینده انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته نیز گفت: بخش خصوصی رقیب دولت نیست بلکه به عنوان مشاور در کنار دستگاه‌های اجرایی است و در نهایت این دولت است که تصمیم می گیرد .

وی خواستار رفع مشکلات کشتی‌های زیر ۳ هزار تن شد.

هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، در این خصوص گفت: سازمان بنادر برای ثبت هر شناوری با لحاظ شدن و رعایت استاندارد، هیچ محدویتی ندارد .

وی همچنین خاطر نشان کرد: برای شناورهای زیر ۳ هزار تن منتظر تسهیلات دولت هستیم .

در بخش دیگری از این نشست ٢ و نیم ساعته، نماینده حمل و نقل و لجستیک کشور هم با بیان اینکه هیچ سازمانی از ترانزیت حمایت نمی کند، اضافه کرد: با توجه اینکه ۹۰ درصد ترانزیت از طریق دریا صورت می‌گیرد، سازمان بنادر بیشتر از سایر دستگاه‌ها از این محدویت‌ها خسارت می‌بیند.

وی همچنین خواستار حمایت سازمان بنادر از خرید شناور مدرن خارجی و اسکراپ کشتی‌های فرسوده شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: