کد خبر: ۱۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
مدیرعامل شرکت کشتیرانی فرانت‎لاین گفت:با در نظر گرفتن ضعف بازارها و قیمت بالای فولاد اوراق شده، انتظار داریم که روند اوراق کشتی‎های نفتکش شدت بگیرد.

شرکت کشتیرانی نفتکش Frontline پیش‎بینی کرد که شرکت‎های کشتیرانی نفتی، کشتی‎های بیشتری را روانه یاردهای اوراق خواهند کرد و بنابراین نرخ اجاره کشتی‎های نفتکش از نیمه دوم سال 2018 میلادی بهبود می یابد.

به گزارش گروه بین‎الملل  مارین تایمز،روبرد هوید مکلئود، مدیرعامل فرانت‎لاین، اظهار کرد که پیش بینی ما این است که نرخ اجاره کشتی‎های نفتکش VLCC در نیمه دوم سال 2018 به سطح 30 تا 40 هزار دلار در روز و نرخ اجاره کشتی‎های سوئزمکس در همین زمان به روزانه 20 تا 30 هزار دلار برسد.

هم اکنون نرخ اجاره روزانه کشتی‎های VLCC و سوئزمکس در بازارهای مقطعی کمتر از نقطه سر به سری کشتیرانی فرانت‎لاین است. نرخ اجاره کشتی های VLCC اکنون به 13 تا 14 هزار دلار در روز سقوط کرده است.

مکلئود اظهار کرد: "ما از پیش‎بینی بهبود بازار در کوتاه‎مدت اجتناب می‎کنیم، گرچه می‎دانیم که وضع ضعیف کنونی بازار در آغاز فصل زمستان تعجب آور است."

وی همچنین گفت: "اوراق VLCC ها از 2 فروند در سال 2016 به 11 فروند در سال 2017 افزایش داشته است. با در نظر گرفتن ضعف بازارها و قیمت بالای فولاد اوراق شده، انتظار داریم که روند اوراق کشتی‎های نفتکش شدت بگیرد."


مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: