کد خبر: ۱۳۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
معظمی:
صنعت دریایی ما با توجه به شرایط اقتصادی هم اشتغال زاست و هم می‎توان با سرمایه گذاری نه چندان زیاد بخشی قابل توجهی از اشتغال را جامع عمل می پوشاند.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به حدود ۵ هزار کیلومتر مرز آبی کشور گفت: مرز آبی داشتن فرصتی است که هنر ما در صنایع دریایی استفاده از حداکثر توان داخلی در تولید و تعمیرات است .

به گزارش مارین  تایمز به نقل از ایدرو، منصور معظمی در بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ایزوایکو گفت: صنعت دریایی ما با توجه به شرایط اقتصادی هم اشتغال زاست و هم می‎توان با سرمایه گذاری نه چندان زیاد بخشی قابل توجهی از اشتغال را جامع عمل می‎پوشاند.

رئیس هیات عامل ایدرو با اشاره به مشارکت شرکت ایزوایکو با شرکت کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش و یک شرکت خارجی تصریح کرد: کار را از تعمیرات شروع کردیم هر ساله حجم قابل توجهی از کشتی ها و شناورهای کوچک که متاسفانه در خارج از کشور تعمیر می شدند ، هم اکنون در این شرکت انجام می شود و متقاعد کردن شرکت ها برای تعمیرات در داخل و انجام خدمات تعمیراتی در داخل کشور یک فرصت است.

معظمی با تاکید بر ساخت کشتی های با ظرفیت های ۵۰ هزار تن در ایزوایکو گفت: این کار آغاز شده و مرحله بعدی مشارکت درقالب طراحی و ساخت کشتی در ظرفیت های بزرگ است لیکن نکته مهم اعتماد و یک باور بین مصرف کننده ( شرکت‎های کشتیرانی ) و تولیدکنندگان ( ایزوایکو، صدرا و اروندان و غیره) است که باید به وجود آید و انصاف نیست از توان حداکثری آنها بهره مند نشویم.

وی افزود : خوشبختانه تفاهمی بین طرفین ایجاد شده که ان شالله آثار ان را در صنعت کشتیرانی مشاهده خواهیم کرد .

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: