کد خبر: ۱۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۲
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به مارین‎تایمز خبر داد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر از احداث چهار پایانه بندری با سرمایه‎گذاری بخش‎خصوصی در جزیره نگین خبر داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به آغاز عملیات اجرایی جزیره نگین از احداث چهار پایانه بندری با سرمایه‎گذاری بخش‎خصوصی در این پروژه خبر داد.محمد راستاد دراین‎باره به خبرنگار مارین تایمز گفت: در جزیره نگین چهار پایانه بندری با سرمایه‎گذاری بخش خصوصی در یک بازه زمانی پنج ساله احداث خواهد شد که شامل دو پایانه مواد فله مایع، یک پایانه کانتینری و یک پایانه چندمنظوره با ظرفیت کلی بالغ بر هشت میلیون تن خواهد بود.

بر اساس سخنان این مقام آگاه، برای احداث این پایانه‎ها حدود 5400 میلیارد ریال سرمایه‎گذاری خواهد شد.

راستاد با اشاره به اینکه «اولین پایانه‎ای که در اولویت اجرا قرار دارد پایانه کانتینری است»، درباره مشخصات آن چنین گفت: این پایانه طول اسکله 600 متر و مساحت 30 هکتار، ظرفیت سالانه 600 هزار TEU خواهد داشت و احداث و تکمیل آن سه سال طول خواهد کشید و سرمایه‎گذاری برای این پایانه حدود 2800 میلیارد ریال است.

وی افزود: همزمان با اجرای پایانه کانتینری، عملیات اجرایی سایر پایانه‎ها هم شروع خواهد‎شد و انشاءالله در زمان پیش‎بینی‎شده بندر بوشهر به ظرفیت بالغ بر دو برابر ظرفیت فعلی خواهدرسید.

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر درباره دستاوردهای سفر رئیس‎جمهور به بوشهر تصریح کرد: شروع عملیات اجرایی طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین با حضور رییس‎جمهور، انگیزه ما و سرمایه‎گذاران بخش‎خصوصی را برای سرعت و جدیت در این کار مهم دوچندان کرد و امیدواریم که بر اساس برنامه‎ریزی زمانبندی پیش‎بینی‎شده شاهد تکمیل پروژه و حضور مجدد ایشان برای افتتاح طرح توسعه بندر بوشهر درجزیره نگین باشیم.

عملکرد تخلیه و بارگیری بنادر استان بوشهر در مدار افزایشی
مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به گذشت 10 ماه از سال 93 عملکرد بندر بوشهر و بنادر تابعه را در زمینه تخلیه و بارگیری اعلام کرد و گفت: در 10 ماهه امسال چهار میلیون و 627 هزار و 31 تن تخلیه و بارگیری کلی در بندر بوشهر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در همین مدت تخلیه و بارگیری کانتینر به 229 هزار TEU رسیده که نشان‎دهنده 30 درصد افزایش نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته است.

 راستاد یادآور شد: این مدت 2176 فروند انواع شناور و کشتی کوچک و بزرگ با افزایش دو درصدی در بندر بوشهر تردد داشته‎اند، همچنین کامیون‎های ترددکننده به‎بندر بوشهر 190 هزار و 588 دستگاه بوده است که 13 درصد بهبود عملکرد را ثبت کرده است.

وی با اشاره به افزایش 334 درصدی تخلیه و بارگیری در جزیره خارک اعلام کرد: در مدت زمان یادشده در جزیره خارک 54.311 میلیون تن کالا تخلیه و بارگیری شده است. همچنین عملیات 33.255 میلیون تن در  بندر عسلویه بیانگر افزایش 58 درصدی است. لازم به یادآوری است که تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر عسلویه هم با رشد 469 درصدی به 207.519 هزار TEU  رسیده است.
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: