کد خبر: ۱۳۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
قرارداد تولید مشترک شناور تفریحی مدرن بین شرکت فایبر صنعت دریا کیش و یک شرکت ایتالیایی امضا شد.
مدیرعامل شرکت فایبر صنعت دریا کیش گفت: اولین مدل شناور تفریحی ایرانی – ایتالیایی که توسط دانشگاه میلان ایتالیا طراحی شده است که بزودی تحویل می‎شود.

به گزارش مارین تایمز،مدیرعامل شرکت فایبر صنعت دریا کیش در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی در گفتگو با این رسانه اظهار داشت: در نمایشگاه سال گذشته با کشتی سازی AMER ایتالیا تفاهمنامه ای را امضاء کردیم که به دنبال پیگیری‎ها، قرارداد تولید مشترک شناور تفریحی مدرن در حاشیه همایش و نمایشگاه امسال امضاء شد.

حسین جهانگیری ادامه داد: اولین مدل شناور تفریحی ایرانی – ایتالیایی برای این شرکت توسط دانشگاه میلان ایتالیا برای مصارف داخلی و صادرات طراحی شده است که بزودی تحویل می‎شود.

وی گفت: همکاری‎های فی مابین آغاز شده و با انتقال تکنولوژی که انجام می‎گردد، تولید آن در جزیه کیش آغاز خواهد شد و امیدواریم شاهد ادامه این روند و بومی سازی ساخت شناور تفریحی مدرن باشیم.

جهانگیری با اشاره به پیگیریهای صورت گرفته و اهمیت برند سازی برای همکاران خارجی، گفت: دانشجویان گرافیست میلان ایتالیا لوگوی "کیش – ایتالیا" را برای این شناور طراحی کردند که توسط قائم مقام سازمان منطقه آزاد کیش رونمایی شد.

وی با اشاره به توجه مسئولین سازمان منطقه آزاد کیش به رونق گردشگری و سهمی که این صنعت در اقتصاد و اشتغالزایی دارد و بازار خوب شناور تفریحی، بیان داشت: نگاه مسئولین کشور نیز به سمت توسعه این صنعت است، هم اکنون اینگونه شناورها در کشور وارداتی هستند که به امید خدا به زودی شاهد بومی سازی و تولید آن در کشور خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت فایبر صنعت دریاکیش با بیان اینکه فرصتهای بسیار خوبی در ایران وجود دارد، ایتالیایی ها هم به این موضوع اشراف داشتند که ظرفیتها و زیرساختهای دریایی ایران را شناسایی و جذب آن شده اند، تصریح کرد: یکی از بندهای اصلی این قراداد مشترک، صادرات این محصولات به کشورهای منطقه است.

جهانگیری اظهار داشت: اقدامات خوبی برای توسعه صنایع دریایی کشور در حال انجام است و انشااله بزودی شاهد این باشیم که به نام کیش – ایتالیا از جزیره کیش شناور صادر می‎شود.

شرکت شناور سازی ایتالیایی AMER از سال 1973 در شهر سارمو ایتالیا در این حوزه فعالیت می‎کند، این شرکت معروف به دریافت ساخت شناورهای سفارشی از آمریکا، آمریکای جنوبی، آفریقا، اروپا و سفارشات خاص از کشورهای خاورمیانه است  و بهترین سازنده قایق از نظر استاندارد و طراحی در ایتالیا است .

شرکت فایبر صنعت دریا کیش، تولید کننده شناورهای فایبر گلاس در جنوب کشور است که از توانمندی طراحی، تولید شناورهای کامپوزیتی بومی و شناورهای گردشگری، غواصی، امداد و نجات، کف شیشه ای، قایق های ماهگیری و رستوران دریایی در کیش برخوردار است.
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی 21 آذر با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش، مدیرعامل منطقه آزاد کیش و جمعی از نمایندگان و مسئولین کشور گشایش یافت و 23 آذر به کار خود پایان داد.
 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: