کد خبر: ۱۳۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
یک فروند موتور لنج حامل بار برنج که از بندر دبی به بندر اروند کنار در حال حرکت بود به علت نقص فنی در موتور در دهانه اروند رود دچار وضعیت اضطرار شد و از ادامه مسیر بازماند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از نجات یک فروند موتور لنج توسط واحد عملیات این بندر در آبراه اروند خبر داد.

به گزارش مارین تایمز از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، محمد محسنی گفت: یک فروند موتور لنج حامل بار برنج که از بندر دبی به بندر اروند کنار در حال حرکت بود به علت نقص فنی در موتور در دهانه اروند رود دچار وضعیت اضطرار شد و از ادامه مسیر بازماند.

وی ادامه داد: پس از اعلام اضطرار به مراکز جستجو و نجات دریایی واقع در کانال اروند، نیروهای عملیات بندرخرمشهر توسط شناورهای قیام، خراسان و ناجی 4 به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص جزئیات این حادثه گفت:این شناور پس از وقوع حادثه ابتدا توسط یک فروند موتور لنج صیادی به سمت کانال اروند هدایت شد ولی به علت عدم راهنمایی صحیح به گل نشست و دچار شکستگی در بدنه شد و در حالت نیمه مغروق در دهانه اروند میان بویه شماره 1 و 3 قرار گرفت.

محسنی در ادامه افزود: تمامی 7 سرنشین این شناور مضطر نجات یافتند و فرمانده شناور به دلیل عدم مساعد بودن شرایط جسمی توسط شناور ناجی برای مداوا به بندر اروند کنار منتقل شد.

به گفته وی در حال حاضر شناور به گل نشسته و توسط مالک و با نظارت واحد عملیات بندرخرمشهر در حال تخلیه بار و انتقال به منطقه امن است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر یادآور شد: در راستای افزایش ایمنی سفر شناورهای سنتی، آموزش خدمه، مالکین و مدیران شرکت های تعاونی مربوطه دوره آموزشی در دی ماه سال جاری در بندرخرمشهر برگزار می شود.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: