کد خبر: ۱۳۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
کشتی‎سازان چینی توانستند در سال 2017 با ثبت 290 فروند سفارش جدید،از کره جنوبی پیشی بگیرند.

موسسه  VesselsValue اعلام کرد که در سال 2017 میلادی کشتی‎سازان چینی توانستند با ثبت 290 فروند سفارش جدید، بیشترین سهم بازار کشتی‎سازی جهان را به خود اختصاص دهند و از کره جنوبی پیشی بگیرند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، به این ترتیب ارزش فهرست سفارش‎های کشتی چین به 10.2 میلیارد دلار رسید.

کشتی سازی‎های کره جنوبی با ثبت 170 سفارش جدید در سال 2017 میلادی با فاصله زیاد بعد از همتایان چینی خود قرار گرفته اند. با وجود این، ارزش سفارش ساخت‎ها در کشتی‎سازی‎های کره جنوبی به 11.8 میلیارد دلار رسیده است. دلیل این امر نیز آن است که سه کشتی‎ساز بزرگ کره‎جنوبی یعنی شرکت‎های دوو، هیوندای، و سامسونگ، قادر به ساخت کشتی‎های پیشرفته‎تری هستند.

کشتی سازی‎های کره جنوبی سال ها بود که بیشترین سهم را در کشتی‎سازی جهان داشتند. این کشتی‎سازی‎ها به ویژه از سال 2011 الی 2015 میلادی برترین کشتی سازی های جهان از این نظر بودند.

مزیت رقابتی که چینی ها در این میان اتخاذ کردند قیمت گذاری‎های جذاب برای مشتریان بوده است. چینی ها همچنین موفق به کسب دانش ساخت کشتی‎های عظیم‎الجثه کانتینری شده‎‎اند.

چینی‎ها همچنین موفق به ساخت کشتی‎های بسیار بزرگ کانتینری شوند که با سوخت LNG کار می کند. این نیز به نوبه خود یک دستاورد بسیار مهم برای این کشور تلقی می‎شود.

از سوی دیگر، کشتی‎سازی های ژاپنی موفق شدند با ثبت 97 فروند کشتی جدید به ارزش 2.6 میلیارد دلار در مقام سوم برترین کشتی سازان جهان قرار بگیرند.

فیلیپین و ویتنام نیز در مقام های بعدی قرار گرفتند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: