کد خبر: ۱۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۵
انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته درصدد است با اخذ مجوز از مراجع آموزشی، یک واحد دانشگاهی را تا شش سال آینده راه‎اندازی کند.
انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته به منظور رفع خلاء آموزشی در رشته‎های دریایی درصدد است با اخذ مجوز از مراجع آموزشی، یک واحد دانشگاهی را تا 6 سال آینده راه‎اندازی کند.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، نایب‎رئیس انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته درباره وضعیت آموزشی رشته‎های مرتبط با دریا گفت: در نظام رسمی آموزشی ایران، خلاء علمی در اشکال مختلف وجود دارد به گونه‎ای که هیچ رشته درسی در بخش مدیریتی و انسانی مربوط به دریا نداریم، اگر هم قسمتی از رشته‎های فنی در دانشگاه‎های خارگ، چابهار و خرمشهر تدریس می‎شود از فقر بسیار بالایی رنج می‎برد؛ زیرا مواد درسی آن به‎روز نشده ‎است و نمی‎تواند نیاز ما را برطرف کند.

مسعود پل‎مه افزود: گاهی هم در مراکز غیرآکادمیک مانند آموزشگاه‎های فنی و حرفه‎ای دوره‎هایی برگزار می‎شود و آموزش‎هایی می‎دهند که توانایی رفع نیازهای ما را ندارد.

وی تصریح کرد: ادامه این وضعیت، به‎زودی مشکلات متعددی برای نیروی دریایی به‎وجود می‎آورد که آسیب آن نه تنها به ما می‎‎رسد بلکه کشور صدمه بیشتری را متحمل می‎شود. زیرا در آن صورت مجبور خواهیم شد از نیروهای خارجی استفاده کنیم که هم موجب خروج سرمایه و ارز می‎شود وهم اشتغالزایی را کاهش می‎دهد.

پل‎مه اعلام کرد: انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته به منظور رفع این نیاز در جامعه دریایی درصدد است با اخذ مجوز از مراجع آموزشی، یک واحد دانشگاهی را تا شش سال آینده راه‎اندازی کند.

نایب‎رئیس انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته در پایان گفت: ایجاد این واحد آموزشی برای مدیرانی که از این حوزه خارج شده‎اند این امکان را به وجود می‎آورد که علاوه بر تجارت و انجام کار دریایی بتوانند در انتقال علوم به‎روز شده به کشور کمک‎رسان باشند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: