کد خبر: ۱۳۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
۸ سرنشین ایرانی یک لنج باری از خطر غرق شدن حتمی در آب‌های خلیج فارس نجات یافتند.

مدیر اداره بندر و دریانوردی كیش از نجات ۸سرنشین ایرانی یک لنج باری از خطر غرق شدن حتمی در آب‌های خلیج فارس و در محدوده پنج مایلی جنوب این جزیره مرجانی خبر داد.

به گزارش مارین تایمز، احمد شهریاری ضمن اعلام این خبر گفت: در پی اعلام اضطرار یک فروند لنج باری به مرکز جستجو و نجات دریایی كیش مبنی بر آبگرفتگی شدید در انبار و موتورخانه و نیاز فوری آن به تخلیه آب، بلافاصله هماهنگی‌های لازم جهت اعزام شناور ناجی 11 از بندر كیش به موقعیت صورت گرفت.

وی ادامه داد: لنج باری مذکور به نام فدک 1050 محموله پارچه به همراه داشته و از مسیر الحمریه دبی به بندر خرمشهر در حرکت بوده است.

شهریاری خاطرنشان کرد: این شناور به علت مواج بودن دریا و جابجایی بار درون انبار آن، حوالی ساعت 5 و 40 دقیقه بامداد امروز(دوشنبه 20آذرماه) در فاصله پنج مایلی جنوب جزیره کیش دچار وضعیت اضطرار شد،

مدیر اداره بندر و دریانوردی كیش اظهار داشت: سرانجام با رسیدن به موقع شناور ناجی به موقعیت حادثه، تمامی 8سرنشین لنج مضطر از خطر غرق شدننجات یافتند.

شهریاری گفت: پس از حصول اطمینان عوامل عملیاتی ناجی از عدم امکان نجات شناور، هر 8خدمه این لنج باری در صحت و سلامت کامل در بندرگاه جزیره كیش تحویل نیروهای دریابانی شدند.

وی در پایان اظهار داشت: وضعیت این لنج فایبرگلاس به شکل نیمه مغروق استکه تلاش مالک آن برای نجات آن ادامه دارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: