کد خبر: ۱۳۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
اعضای جدید شورای سازمان بین‎المللی دریانوردی انتخاب شدند.

سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) اعضای جدید شورای خود را برای 2 سال آینده (2018 و 2019) تعیین کرد.

به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز،در میان اعضای جدید و در بخش (a) نام 10 کشور که بیشترین سهم را در ارائه خدمات دریایی دارند به چشم می خورد که عبارتند از چین، یونان، ایتالیا، ژاپن، نروژ، پاناما، جمهوری کره، روسیه، انگلیس، و آمریکا.

10 کشوری نیز که در گروه B قرار داده شده‎اند شامل کشورهایی هستند که بیشترین سهم را در بازار تجارت دریایی جهان به خود اختصاص داده اند: استرالیا، برزیل، کانادا، فرانسه، آلمان، هند، هلند، اسپانیا، سوئد، و امارات.

در گروه c نیز 20 کشوری که در گروه های a و b جای نگرفته اند، قرار داده شدند. این کشورها سهم بزرگی در حمل و نقل دریایی یا راهبری دریایی دارند و اینکه نماینده همه بخش‎های جهان هستند: باهاما، بلژیک، شیلی، قبرس، دانمارک، مصر، اندونزی، جامائیکا، کنیا، لیبری، مالزی، مالت، مکزیک، مراکش، پرو، فیلیپین، سنگاپور، آفریقای جنوبی، تایلند و ترکیه.

این شورا بازوی اجرایی سازمان بین المللی دریانوردی را تشکیل می‎دهد و تحت نظارت مجمع سازمان مسئول نظارت بر عملکرد IMO است.

شورای IMO در فاصله میان جلسات مجمع این سازمان تمامی وظایف مجمع را بر عهده می‎گیرد به استثناء پیشنهاددهی به دولت‎ها در خصوص ایمنی دریایی و جلوگیری از آلودگی.

نخستین جلسه شورای جدید در تاریخ 7 دسامبر امسال (16 آذر 1396) برگزار می شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: