کد خبر: ۱۳۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
موسسه کارگزاری Clarksons مورد حمله سایبری قرار گرفت.

موسسه کارگزاری Clarksons در گزارشی به پلیس انگلستان اعلام کرد که مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، این موسسه در گزارش خود آورده است که در حمله سایبری اخیر از طریق یک حساب کاربری به بخش هایی از اطلاعاتش دسترسی غیر قانونی ایجاد شده است. این حساب هم اکنون غیرفعال شده است.

هکر یا هکرها موفق شدند بخشی از اطلاعات کلارکسونز را بربایند. موسسه کلارکسونز هشدار داده است که این اطلاعات ممکن است توسط هکرها منتشر شود.

موسسه کارگزاری کشتی کلارکسونز در بیانیه ای آورده است: "شرکت بطور مستقیم در حال حذف کاربرانی است که احتمالا آلوده شده اند."

اندی کیس، مدیرعامل کلارکسونز توضیح می دهد: "این حمله احتمالا تلاشی برای باجگیری از موسسه ما بوده است. امیدوارم مشتریان ما درک کنند که ما قصد نداریم به مجرمان هیچگونه باجی بپردازیم."

همچنین در بیانیه کلارکسونز اشاره شده است: "به عنوان یک شرکت جهانی و مسئول، کلارکسونز در ارتباط با این حادثه با پلیس وارد همکاری شده است. اطلاعات ربوده شده محرمانه هستند و وکلای ما آماده هستند تا در موقع لزوم اقدام های ضروری برای حفظ محرمانگی اطلاعات را انجام دهند."

موسسه کلارکسونز اعلام کرده است که متخصصان اطلاعاتی در حال بررسی بیشتر حادثه هستند و جزئیات بیشتر را در اختیار مقامات قرار خواهند داد.

کیس، ادامه داد: "مسائل مربوط به امنیت سایبری در دنیای دیجیتال امروز در پیشانی بسیاری از شرکت هاست، ما نیز با وجود همه تلاش های خود قربانی این حمله شدیم."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: