کد خبر: ۱۳۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
از ابتدای سال 2017 میلادی تا پایان اکتبر امسال 60 مورد حادثه دزدی دریایی و سرقت از کشتی‎ها گزارش شده که کمترین میزان در 10 سال گذشته است.

سازمان نظارت بر دزدی‎های دریایی ReCAAP اعلام کرد که از ابتدای سال 2017 میلادی تا پایان اکتبر امسال 60 مورد حادثه دزدی دریایی و سرقت از کشتی‎ها گزارش شده که کمترین میزان در 10 سال گذشته است.

به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز،از این میان، در 51 مورد دزدی دریایی و سرقت از کشتی‎ها اتفاق افتاد و 9 مورد هم تلاش برای سرقت بوده است.این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال 2016 میلادی نزدیک به 9 درصد و در قیاس با 10ماهه سال 2015 میلادی در حدود 67 درصد کاهش نشان می دهد.

در 10 ماهه سال 2016 در مجموع 66 دزدی و سرقت دریایی و در مدت مشابه سال 2015 میلادی 184 مورد گزارش شده بود.

از مهمترین دلایل کاهش دزدی و سرقت‎های دریایی می‎توان به بهبود شرایط برخی بنادر و لنگرگاه‎ها در مالزی، هند، اندونزی و ویتنام اشاره کرد.

با وجود بهبود کلی شرایط در 10 ماهه سال جاری، تعداد دزدی و سرقت‎های دریایی در بنادر و لنگرگاه‎های بنگلادش، فیلیپین، و بر روی عرشه کشتی‎های در حال عبور از تنگه مالاکا در مقایسه با مدت مشابه سال 2016 میلادی افزایش یافته است.

در ماه اکتبر امسال به تنهایی 9 مورد دزدی دریایی و سرقت از کشتی‎ها گزارش شد که در این میان در 7  مورد ،دزدی و سرقت اتفاق افتاد و 2 مورد نیز تلاش نافرجام برای دزدی بود. همچنین 2 مورد دزدی غیرمسلحانه، و 7مورد دیگر دزدی مسلحانه بوده است.

سازمان ReCAAP از تمامی کشتی‎ها خواسته است که دستورالعمل‎های امنیتی و ایمنی را بر روی عرشه خود پیاده کنند و به خصوص در هنگام عبور از تنگه مالاکا اقدامات نظارتی خود را افزایش دهند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: