کد خبر: ۱۲۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
معاون دریایی و بندری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از نجات جان ۳ صیاد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار در آب‌های دریای عمان خبر داد.

3 سرنشین یک قایق صیادی که در فاصله 10 مایلی از بندر چابهار گرفتار شده بودند، پس از چندین ساعت سرگردانی در دریا نجات یافتند.

به گزارش مارین‌تایمز از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، سیدحسن ابراهیمی اظهار داشت: مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار توانست در یک عملیات جستجو و نجات دریایی 2 ساعته، 3 سرنشین یک قایق صیادی را که به علت مشکل موتوری در هوای نامساعد در فاصله 10 مایلی از بندر چابهار گرفتار شده بودند را پس از چندین ساعت سرگردانی در دریا نجات دهد.

معاون دریایی و بندری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر نجات یافته‌گان در صحت کامل به سر می‌برند و وضعیت سلامتی آنها رضایت بخش گزارش شده است.

وی خطاب به فرماندهان، خدمه قایق‌ها و شناورهای سنتی و لنج‌ها گفت :دریانوردان ضمن عزیمت به دریا به صورت گروهی و به همراه داشتن تجهیزات ارتباطی مناسب و رعایت اصول ایمنی، به اطلاعات ارسالی از طریق سامانه پیام کوتاه مرکز جستجو و نجات دریایی که برای مسئولین شیلات استان، دهیارها و بزرگان هر منطقه ساحلی ارسال می‌شود توجه ویژه داشته باشند و در صورت عدم دسترسی به اطلاعات هواشناسی، جهت اطلاع از وضعیت دریا قبل از عزیمت به دریا با شماره تلفن 05435321415 تماس حاصل کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: