کد خبر: ۱۲۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
عضو هیات‌عامل و معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی از تعیین تکلیف اپراتورهای بندر شهید رجایی تا یک ماه دیگر خبر داد.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای حل اختلافات در زمینه بندر کاسپین مذاکرات با سازمان منطقه آزاد آغاز و به‌زودی تفاهم‌نامه‌ای امضا خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مارین‌تایمز محمدعلی حسن‌زاده در جمع خبرنگاران درباره تعیین تکلیف اپراتورهای بندر شهید رجایی، اظهار کرد: تکلیف اپراتور 2 ترمینال بندر شهید رجایی تا یک ماه آینده نهایی می‌شود.

وی با اشاره به زمان برگزار مزایده ترمینال کانتینری بندر امام، گفت: تا یک ماه دیگر مزایده ترمینال کانتینری بندر امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

حسن‌زاده درباره مهمترین برنامه سازمان بنادر برای بنادر شمال گفت: استراتژی سازمان بنادر این است که بنادر شمال صادرات محور باشند به این ترتیب پروژه‌های جدید در بندر نوشهر بر این موضوع متمرکز است.

وی تصریح کرد: در راستای توسعه صادرات چند تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری به امضا رسیده و به‌زودی مانند بندر نوشهر اجرایی می‌شود.

عضو هیات‌عامل و معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی افزود: تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌های بنادر شمال علاوه بر صادرات برای ترانزیت هم استفاده کنیم، زیرا به‌هر حال بخشی از بار کشور هر چند کم از طریق بنادر شمال وارد کشور می‌شود.

وی با اشاره به بندر کاسپین گفت: برای حل اختلافات در زمینه بندر کاسپین مذاکراتی با سازمان مناطق آزاد کشور آغاز شده است.

حسن‌زاده با بیان اینکه مذاکرات ما با هدف دستیابی به تفاهم نامه و حل مشکلات موجود در حال انجام است، گفت: با مسوولان منطقه آزاد انزلی هم جلسات متعددی داشتیم در همین رابطه هفته گذشته مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی دیدار و گفت‌وگو کردند و  موافقت‌اولیه برای امضای تفاهم‌نامه همکاری صورت گرفت.

وی با بیان اینکه بین ما و بندر کاسپین به هیچ وجه بحث رقابت مطرح نیست افزود: منطقه آزاد و سازمان بنادر و دریانوردی هر دو بخشی از دولت هستند و پروژه بندر کاسپین یک سرمایه‌ ملی محسوب می‌شود، به همین دلیل نمی‌خواهیم ظرفیت مازاد داشته باشیم.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم‌نامه  به یک هم‌افزایی برای توسعه بنادر شمالی خواهیم رسید.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: