کد خبر: ۱۲۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
5 دریانورد که شناورشان در مسیر بندر گناوه - کویت دچار حادثه شده بود، نجات یافتند.
5 دریانورد که شناور آنان در خلیج‎فارس دچار حادثه شده بود با پایش و اطلاع رسانی به موقع مرکز جستجو و نجات دریایی(MRCC) بندر امام خمینی(ره) نجات یافتند .

به گزارش  مارین تایمز، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به سانحه رخ داده برای موتور لنج باری عقاب که از بندر گناوه به مقصد کویت در حال حرکت بود، اظهار داشت: مرکز جستجو و نجات دریایی(MRCC) بندرامام خمینی پس از اطلاع از اعلام اضطرار این شناور تجاری، بی‎درنگ موقعیت اعلام شده را بر روی نقشه مشخص کرد و با پخش اعلامیه‎های دریایی بر روی کانال رادیویی ویژه، هماهنگی‎های لازم را برای گسیل شناورهای متردد در حوالی آن نقطه به عمل آورد.

گرایلو در ادامه افزود: با همکاری یک شناور متردد در آن حوالی و پیوستن شناور ناجی ۲۰ از مرکز جستجو و نجات دریایی بوشهر، 5 نفر خدمه شناور سانحه دیده در سلامت کامل از دریا به سمت ساحل انتقال داده شدند.

یادآور می شود مرکز جستجو و نجات دریایی(MRCC) بندر امام خمینی ضمن برخورداری از تجهیزات پیشرفته مخابراتی و رادیویی دریایی و پایش شبانه‎روزی حوزه استحفاظی خود در شمال خلیج فارس، نقش به سزایی جهت امداد رسانی و نجات جان دریانوردان سانحه دیده ایفا می کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: