کد خبر: ۱۲۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت:امیدواریم قرارداد این شرکت با پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه کاهش آلایندگی سوخت کشتی‎ها هر چه سریعتر به نتیجه برسد تا بتوان نتایج آن را در یک بازه زمانی مشخص در ناوگان نفتکش کشور عملیاتی و اجرایی کرد.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران به همراه جمعی از مدیران این شرکت با رییس پژوهشگاه صنعت نفت دیدار کرد.


به گزارش مارین تایمز به نقل از روابط عمومی و امور بین‎الملل شرکت ملی نفتکش ایران،مهندس سیروس کیان‎ارثی پیش از ظهر امروز(سه‎شنبه ،23 آبان) با دکتر جعفر توفیقی که از چندی پیش عهده‎دار اداره و هدایت پژوهشگاه صنعت نفت شده است، دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار موضوعات مختلفی از جمله آخرین وضعیت اجرای قرارداد شرکت ملی نفتکش ایران با پژوهشگاه صنعت نفت در خصوص کاهش سولفور سوخت کشتی‎ها  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از همکاری شرکت ملی نفتکش ایران با پژوهشگاه صنعت نفت و امضا این قرارداد گفت:امیدواریم با این قرارداد که بررسی روش‎های نوین و راهکارها و فرایندهای عملی جهت کاهش  آلایندگی سوخت کشتی‎ها را دنبال می‎کند، گام مهمی در جهت اجرای الزامات سازمان بین‎المللی دریانوردی،استفاده از توان تحقیقاتی داخل و تولید سوخت پاک دریایی در کشور برداشته شود.

 مهندس سیروس کیان ارثی با اشاره به لازم‎الاجرا شدن قانون کاهش سوخت سولفور کشتی‎ها در سال 2020 گفت: امیدواریم مطالعات این قرارداد هر چه سریعتر توسط پژوهشگاه صنعت نفت به نتیجه برسد تا بتوان نتایج آن را در یک چارچوب و بازه زمانی مشخص و تا پیش از سال 2020 در ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران عملیاتی و اجرایی کرد.

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران سپس ابراز امیدواری کرد: فعالیت‎های پژوهشگاه صنعت نفت هم راستا با داخل، در حوزه بین‎المللی نیز گسترش یابد.
 
رییس پژوهشگاه صنعت نفت نیز با بیان اینکه پژوهشگاه به دنبال رفع مسائل و چالش‎های صنعت نفت کشور است گفت: ما در تلاش هستم تا این پژوهشگاه را به سطح استانداردهای بین‎المللی نزدیک‎تر کنیم تا ضمن ارتقاء توان داخل، بتوانیم در سطح جهانی نیز به لحاظ نوع و کیفیت خدمات به خوبی رقابت کنیم.

توفیقی با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت خود را به اجرای کامل تعهدات و ارائه دستاوردهای مثمر ثمر به صنعت نفت کشور متعهد می‎داند افزود: تولید سوخت پاک و کاهش سولفور سوخت کشتی‎ها از جمله موضوعات مورد تاکید وزیر نفت است و ما نیز خود را به انجام آن مکلف می‎دانیم.

قرارداد همکاری شرکت ملی نفتکش ایران و پژوهشگاه صنعت نفت به منظور مطالعه و بررسی روش‎های نوین و راهکارها و فرایندهای عملی جهت بهبود و ارتقای کیفیت سوخت کشتی‎ها  و کاهش میزان آلایندگی آن تیرماه امسال به امضاء این دو مجموعه رسید.

 
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: