آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
مالکان کشتی آمریکایی با خرید بیشترین کشتی‎های مزایده‎ای در صدر جدول بزرگترین خریداران این نوع کشتی‎ها قرار گرفتند.

موسسه VesselsValue  اعلام کرد در سال 2017 میلادی مالکان کشتی آمریکایی در صدر جدول بزرگترین خریداران کشتی‎های مزایده‎ای و به حراج گذاشته شده، قرار گرفتند.

 به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، ارزش کشتی‎های فله بر، کانتینری و شناورهای فراساحلی در سال 2016 میلادی به کمترین سطح خود در 25 سال گذشته رسید، و تعداد شرکت‎های کشتیرانی ورشکست شده و نیز کشتی‎های ضبط شده توسط بانک ها افزایش یافت. در این بین مالکان کشتی آمریکایی از این فرصت استفاده کرده و با هزینه ای نزدیک به 624.1 میلیون دلار توانستند 52 کشتی ضبط شده و مزایده‎ای را خریداری کنند.

این رقم تقریبا 2 برابر تعداد کشتی‎هایی است که در این مدت شرکت‎های یونانی خریداری کردند. یونانی‎ها تا به اینجای سال 2017 میلادی 385.3 میلیون دلار صرف خرید این کشتی‎ها کرده اند. کره جنوبی نیز پس از آمریکا و یونان بیشترین تعداد کشتی‎های مزایده‎ای را خریده است. این کشور با صرف 228 میلیون دلار 20 فروند کشتی خریده است.

شرکت‎های آمریکایی که بیشترین تعداد این کشتی‎ها را در سال 2017 خریده‎اند شامل JP Morgan Global Maritime، Eagle Bulk Shipping، و Navios Maritime Partners LP هستند.

موسسه VesselsValue اعلام کرد که شرکت‎های آمریکایی در سال 2016 میلادی هیچگونه کشتی در مزایده‎ها و یا فروش بانک‎ها نخریدند اما امسال رفتار خود را بکلی تغییر دادند.

همچنین انواع کشتی خریداری شده در مزایده‎ها و حراج کشتی‎ها بسیار هدفمند بوده است. کشتیرانی ها در سال 2017 در اینگونه خریدها اقدام به خرید کشتی‎های فله‎بر، کانتینری، و شناورهای فراساحلی کردند که قیمت آنها به کمترین حد 25 سال گذشته رسیده بود. قیمت این کشتی ها هم اکنون در حال افزایش در بازارهای کشتیرانی است.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: