کد خبر: ۱۲۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
تعداد دزدی دریایی از کشتی‎ها در آب‎های آسیا در ماه اکتبر 2017 میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن افزایش یافت.
تعداد دزدی‎های دریایی در آب‎های آسیا در ماه اکتبر 2017 میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن افزایش یافت.به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، در ماه اکتبر  سال جاری میلادی 9 حادثه دزدی دریایی در این منطقه گزارش شد که 2 مورد آنها با مقاومت خدمه کشتی‎های مورد حمله ناکام ماند. تعداد دزدی‎های دریایی گزارش شده در ماه اکتبر 2016 برابر با 7 حادثه بود.

با وجود این، در ماه اکتبر امسال آدم ربایی و ربودن خدمه کشتی‎ها در آبهای گزارش نشده است. ضمن آنکه سرقت کشتی با هدف دزدی محموله های نفتی آنها نیز در این ماه رخ نداده است.

تعداد کل حوادث دزدی دریایی از ژانویه تا اکتبر 2017 برابر با 60 حادثه بوده است که کمترین میزان حوادث ثبت شده در 10 سال گذشته است.

سازمان ReCAAP دلیل کاهش دزدی های دریایی را بهبود شرایط در برخی از بنادر و لنگرگاه ها در کشورهایی مانند مالزی، هند، اندونزی، و ویتنام عنوان کرده است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده تمامی 7 حادثه دزدی دریایی که با موفقیت انجام گرفته در آبراه تنگه مالاکا و مالزی به وقوع پیوسته است.

دزدان عموما در ساعات تاریکی و بدون سر و صدا وارد کشتی‎ها می‎شوند و به محض دیده شدن یا به صدا در آمدن زنگ خطر پا به فرار می گذارند. در 4 حادثه از مجموع حوادث گزارش شده در ماه اکتبر، دزدان دریایی بدون اینکه چیزی بدزدند به محض به صدا در آمدن زنگ خطر، از کشتی  گریخته‎اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: