کد خبر: ۱۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۶
در گفت‎وگوی تلفنی مدیرعامل سازمان بنادر با دبیرکل IMO مطرح شد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‎وگوی تلفنی با دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی (IMO) خواستار ارتقا جایگاه ایران در مجامع بین‎المللی و افزایش همکاری‎های فنی و اجرایی بیشتر با سازمان جهانی شد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‎وگوی تلفنی با دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی (IMO) خواستار ارتقا جایگاه ایران در مجامع بین‎المللی و افزایش همکاری‎های فنی و اجرایی بیشتر با سازمان جهانی شد.

به گزارش مارین تایمز به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد سعیدنژاد افزود: سازمان بنادر و دریانوردی به نمایندگی از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال افزایش همکاری گسترده خود با سازمان بین‎المللی دریانوردی و اعضای آن است.

معاون وزیر راه وشهرسازی آمادگی ایران را برای گسترش بیش از پیش همکاری‎های دریایی و بندری با سازمان بین‎المللی دریانوردی، بعنوان یک کشور بزرگ و توانمند دریایی در سطح منطقه و جهان اعلام و ابراز امیدواری کرد: در اجرای فعالیت‎های منطقه‎ای همکاری‎ها با آن سازمان در خصوص تشکیل سمینارها و دوره‎های آموزشی منطقه‎ای در سال 2015 برای ایران فراهم شود.

سعیدنژاد با اشاره به حضور فعال نمایندگان ایران در اجلاس‎های مختلف IMO و همچنین مشارکت در پروژه‎های مختلف بین‎المللی از جمله GBS، ممیزی IMO و کنوانسیون‎های زیست محیطی دریایی، افزود: در راستای ارتقا همکاری‎ها این سازمان مجدانه علاقه‎مند است کارشناسان خبره ایرانی در پست‎های کارشناسی (Professional) آن سازمان به کار گرفته شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آگاهی از شرایط IMO برای انتخاب و همچنین تعداد متقاضیان در این زمینه، براساس اصل توزیع جغرافیایی، قدمت حضور ایران در IMO و تخصص کارشناسان ایرانی، حضور حداقل سه کارشناس ایرانی در پست‎های کارشناسی را حق جمهوری اسلامی ایران به‎عنوان یک عضو فعال دانستند.

وی همچنین خواستار تأسیس شعبه مشترک با یکی از مراکز علمی دریانوردی بمنظور تأسیس یک دانشگاه بین‎المللی دریانوردی با همکاری WMU شد.

کوجی سیکیموزو، دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی، در این گفت‎وگو ضمن تشکر از مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همکاری‎های گسترده جمهوری اسلامی ایران با سازمان بین‎المللی دریانوردی در راستای اهداف آن را بسیار مطلوب ارزیابی تأکید کرد و گفت: این روند در کلیه زمینه‎ها امکان توسعه همکاری‎ها را فراهم آورد.

وی با اشاره به همکاری‎های کلیه کارشناسان و مدیران IMO با نماینده ثابت سازمان، اظهار داشت: در جلسه مورخ 28 ژانویه سال جاری با کاردار جمهوری اسلامی ایران در انگلستان و نماینده دایم در IMO راه‎های ارتقاء همکاریهای فیمابین مورد بررسی قرار گرفت.

وی با تأکید بر فرآیند اعلام عمومی برای بکارگیری نیروهای تخصصی در پست‎های کارشناسی این سازمان بین‎المللی با اشاره به لزوم اعلام آمادگی متقاضیان در وقت مقرر، اظهار داشت: تلاش خود را برای بکارگیری کارشناسان خبره دریایی جمهوری اسلامی ایران به کار خواهند بست.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: