کد خبر: ۱۲۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
مدیرعامل تایدواتر با رد وابستگی این شرکت به سپاه:
مدیرعامل تایدواتر درباره تحریم جدید این شرکت توسط آمریکا گفت: نگرانی زیادی نسبت به این تحریم‌ها نداریم و برای آنها برنامه‎ریزی کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت تایدواتر خاورمیانه درباره تحریم اخیر  وزارت خزانه‎داری آمریکا گفت: این اقدام آمریکا برای ما غیرمنتظره نبود اما مهم این است که این تصمیم آمریکا درباره شرکت تایدواتر خاورمیانه بر اساس اطلاعات غلط بوده است زیرا شرکت تایدواتر خاوریمانه دیگر هیچ گونه وابستگی‌ به سپاه ندارد و سهام خود را سال گذشته به موسسه اعتباری کوثر واگذار کرد و از مجموعه شرکت‎های سپاه پاسداران خارج شد.

مهدی اعتصام  در گفتگو  با خبرنگار مارین تایمز با بیان اینکه تایدواتر از سال 90 مشمول تحریم‎های خزانه داری آمریکا و اتحادیه اروپا  شده است، تاکید کرد: تحریم‎های جدید آمریکا برای ما تازه نیست اما بدون شک به این تحریم‎ها اعتراض خواهیم کرد و با کمک وکلای خود به دنبال لغو تحریم‎های گذشته و جدید خواهیم بود.

اعتصام به مذاکره و تعامل تایدواتر با شرکت‎های خارجی در پسابرجام اشاره کرد و با خودداری از ذکر نام شرکت‎ها و حتی نام کشورهای  طرف مذاکره گفت:ما با شرکت‎های مختلفی تعاملاتی داشته‌ایم که گمان نمی‌کنیم این تحریم آمریکا بر آن معاملات و همکاری‎ها سایه بیندازد و تاثیری برای ما داشته باشد.

مدیرعامل تایدواتر خاورمیانه در پاسخ به این پرسش که آیا این تحریم‌ها بر روند برنامه کاری این شرکت تاثیر خواهد گذاشت یا خبر؟ خاطرنشان کرد: طبیعی است که برای هر محدودیتی که برای هر شرکتی ایجاد می‎َشود باید برنامه‌ریزی کرد بنابراین ما نیز برنامه‌های متنوع داریم البته  همانطور که گفتم این تحریم‌ها تاثیر چندانی بر روند برنامه‎های شرکت ما ندارد.

وی با بیان اینکه نسبت به این تحریم‎ها نگرانی زیادی نداریم، افزود: اکنون آمریکا در این تصمیم‎گیری‎ها تنها و بدون پشتوانه است زیرا در حال حاضر اتحادیه اروپا با او هم‌پیمان نیست و از مواضع او نه تنها تبعیت بلکه حمایت هم نمی‌کند بنابراین او به تنهایی نمی‎تواند برای شرکت‌هایی غیرآمریکایی تعیین تکلیف کند.

اعتصام در پاسخ به این پرسش که اگر اتحادیه اروپا بر موضع فعلی خود در برابر آمریکا پایدار بماند ممکن است با پیگیری‌های وکلای تایدواتر و اقداماتی که در این راستا انجام شده است،تحریم‎های گذشته تایدواتر از جانب اتحادیه اروپا لغو شود، تاکید کرد: ممکن است در ادامه پیگیری‌هایی که ما تاکنون انجام داده‌ایم تحریم‌های گذشته اتحادیه اروپا برای تایدواتر لغو شود زیرا همانطور که گفته شد ما دیگر هیچ گونه وابستگی به سپاه پاسداران نداریم.

مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: